Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní pc pro školačku

zdravím, dnes jsme se dozvěděli že sestra bude potřebovat do budoucna (září) počítač, měl by to být pc na psaní úkolů, učení se psát na klávesnici a celkové učení základních věcí na pc. Jelikož nás tato zpráva poměrně zaskočila a peníze bokem nemáme tak si nemůžeme dovolit dát za počítač 15.000,- kč ba naopak měl by být co možná nejlevnější. Já už pc nějaký ten pátek skládám, ale většinou jsou to herní mašiny a nikoliv "kancelářské" stroje. Složil jsem tohle http://www.czc.cz/4femje0lscgq7adnhj28rs0aa2/sezna m a chci se zeptat jestli je to v pořádku a jestli se nedá na něčem ještě ušetřit, když se tam přidá os, tak jsme téměř na 10.000,- a to už je moc.

Moc děkuji všem za pomoc.

Neoveroval jsem, zda deska podporuje procesor, to zvladnes na webu vyrobce desky sam, mela by. Takze si myslim, ze OK.

Osobne bych zvolil dualchannel pamet:

http://www.czc.cz/corsair-value-4gb-2x2gb-ddr3-133 3_2/73725/produkt

Neni to ale nijak zasadni problem, ze ji nemas.

Jestli neni zasadni podminka nejaky specialni program treba Microsoft Office 2016 apod., tak se da vyrazne usetrit na OS a rovnou dite naucit na linux. Ubuntu je zcela zdarma.

Presne tak, pokud to skola pozaduje, tak by mely byt skolni licence samozrejmosti a je to i pomerne bezna praxe.

Jinak ale domaci licenci OS Windows + Microsoft Office stejne neudelas pod 5.000Kc, takze to do desitky urcite nebude.

Naprosti tomu Ubuntu + LibreOffice je zcela zdarma.

Jeste me napadlo, zvlast pokud by byly potreba ty Windows, parkrat se i tady na poradne zminovaly pomerne solidni firmy zabyvajici se repasem pouzitych notebooku, casto u toho byva i licence k Windows a verim, ze i na neco solidniho co by na uceni mohlo dostacovat by mohlo klidne 7.000,- v pohode stacit i s Win.

Nečetl jsem to tu moc pečlivě. Tak nevím, jestli tu je uvedeno, v jaké škole a třídě tvá sestra je.
Pokud škola má skutečně takový požadavek, nejdřív bych se šel do té školy zeptat, jaké požadavky ta škola má. Třeba vyjednává s nějakým dodavatelem vzorovou konfiguraci a množstevní slevy.
Nestačil by sestře nějaký opočítaný počítač?