Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém po přeinstalaci XP se složkama.

Mám takový problém. Po asi dvouletém provozu XP, jsem se rozhodl na přeinstalaci. Vše je OK, ale mám vytvořenou složku ve které si ukládám vše co z netu stáhnu. Pokud chci tuto složku otevřít, tak na moment vidím všechny stažené věci, pak celý obsach zmizí a začne hrabat disk a vrátí se to k normálu asi po 10 sekundách. Pravděpodobně to dělá i v jiných složkách, ale v této je to nejmarkantnější. Nebo se tato složka zobrazí, ale za vydatného hrabání na disku se vykreslí ikonky programů zase asi po 10 sekundách.
Je to celkem nepříjemné, můžete mi s tímto problémem poradit?
Win XP SP2, Biostar, GeForce 4MX 440, LG 4167B,512MB RAM

Ono to může dělat hodně věcí. Stránkovacím souborem počínaje, plným diskem konče. Pro začátek bych zkusil start -> příslušenství -> systémové nástroje -> vyčištění disku, uvolnit na disku místo a napsat sem, co to našlo a jak to dopadlo.

edit://vlákno ohledně uvolnění místa na disku a též nastavení swap je na
http://pc.poradna.net/question/view/122710-uvolneni -mista-na-disku-rady-dotaz-na-vymazani-slozky-temp- a-temporary-internet-files
Zejména příspěvky ledního brtníka si pozorně pročti a můžeš podle nich rovnou nastavit i swap.

Dobré ráno. PC se vyhajalo skoro do růžova.:-) Takže to shrnu: Vše co jste mi radili jsem provedl. Dnešní situace vypadá tak, že pokud otevřu složku už mi sice nezmizí obsah na těch 10-12 sekund, ale chvíli musím počkat na vykreslení ikon (.exe programů). Zdá se, že nejvíce pomohlo smazání "schelliconcache". Kdyby Vás ještě něco napadlo, budu moc rád. Jinak znovu děkuji za ochotu pomoci.

Zdar, tohle se mi jednou po instalaci OS stávalo taky. Díval jsem se do Nástrojů pro správu na Prohlížeč událostí. Hlásilo to vadné bloky nebo sektory na disku. Stáhl jsem utilitu od výrobce, otestoval a po oznámení, že se disk hroutí, se mi disk zhroutil. Disk viditelně nebyl nový a byl mi bez protestů vyměněn. Bylo to na takovém úsporném řešení nového PC od garážové firmy z údajně nových součástí. Jelikož máš 40 GB disk, tak mě napadlo, jestli ti už taky nedosluhuje.