Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na SATA HDD

Dobry den prosim o radu. Mam pocitac:
CPU AMD Trinity A8-5600K (3,6Ghz, s. FM2, 100W) BOX,
RAM Evolveo Zeppelin GOLD, 2x2GB DDR3 1600Mhz CL11,
MB ASUS A85XM-A, FM2, DDR3, mATX
HDD SSD A-Data Premier Pro SP600, 2,5", SATA III - 64GB
HDD Seagate Barracuda ST1500DM 003-9YN16G SATA
HDD WD Green EZRX - 2TB

Ze zacatku jsme mel jen jeden disk a to: Seagate Barracuda ST1500DM 003-9YN16G.
Vse fungovalo.
Pak jsem si koupil SSD disk pro system (SSD A-Data Premier Pro SP600, 2,5", SATA III - 64GB) a zacaly problemy. Nebyl jsem schopen Zapojit zaroveň CD rom a oba disky. Vse jsem vyresil tak ze jsem odpojil CD ROM. Pak to fungovalo ...
Ted jsem si koupil novy HDD (WD Green EZRX - 2TB) a zpočátku vše vypadalo OK. Ale ted ten první HDD ( Seagate) strašně zlobí. Zasekává se. Pomalu kopíruje, nepracuje.
Všechny SMART data vypadaji OK již jsem updatoval ovladače desky i disků.

Už me napadlo jen náhodně přehazovat disky do ruznych SATA portů ale to mi neprijde moc chytre.

Omlou vam se to jsem mel udelat rovnou.

Sata režim je takto.
SATA2 - Adata (AHCI)
SATA4 - WD Green EZRX (AHCI)
SATA5 - ST1500DM 003-9YN
Pridal bych print screen z BIOS ale neprisel jsme na to jesli to jde.

Stim BIOSEM to je takto. Když jsem pripojil nove zarizeni tak jsem jine stratil z BIOS. Proto jsem tu CD rom nakonec odpojil aby mi behal zbytek.

Zapoměl jsme dopsat
SATA5 - ST1500DM 003-9YN (IDE) Ale byl zapnuty i jako (AHCI) se stejnym problemem.

Ten sata disk navic posledni dobou hlasi problemy SMART dat.
At to počet přemapovaných dat, Počet podezřelých sektorů, Počet neopravitelných sektorů.
Již jsem to všechno zazalohoval na ten WD. A planuju se ho zbavit.

Ale ted ten první HDD ( Seagate) strašně zlobí. Zasekává se. Pomalu kopíruje, nepracuje.
Všechny SMART data vypadaji OK

Ten sata disk navic posledni dobou hlasi problemy SMART dat.
At to počet přemapovaných dat, Počet podezřelých sektorů, Počet neopravitelných sektorů.

samé kritické chyby: ten disk je na vyhození, crystaldiskinfo to snad ukazuje dost jasně.

Není.
Omlouvím se chvilku jsem se tomu nemohl venovat.
Po konzultacich tady a jinde na forech jsem skusil pripojit CD rom.Vsechno by preci melo pracovat.

A co se nestalo. Okamzite jsem prestal videt v biosu jeden disk.
Tak jsem odpojil CDROM disk sem sice videl ale mel chybu SMART dat uz v biosu. A byl to ten nový disk.
Pomohlo jedinné. Náhodně jsem prehazoval disky v sata portech az jsem nasel jednu kombinaci kde to fungovalo.
A kdyz jsem ustil catalist tak ejhle ten spatný disk je najednou OK.

Tak ted jsem ztoho jelen. To opravdu enexistuje jina cesta nez nahodne hledat takovou kombinaci SAT portů kde vsechno funguje?

Po konzultacich tady a jinde na forech jsem skusil pripojit CD rom.Vsechno by preci melo pracovat.

screen z crystaldiskinfo (nebo jiného rozumného smart zobrazovače) stále chybí.
takže se můžeme bavit tak leda o počasí nebo o oblíbené značce doutníků - všechno ostatní kolem disků bude jen nekonkrétní blábol a tomu disku to nijak nepomůže.

dyt to pisu, mam 2x WD Green v domacim nas/sranda serveru, 4 roky nonstop, zadny problem. Hele ja nezpochybnuju ze jsou to pomale srace, ten vykon je v srovnani s jinymi fakt bidny, ale co se tyce spolehlivosti tak nemuzu rict spatneho slova. A mam to podlozene radove desitkami kusu (50-60 o kterych urcite vim kde jsou, o spouste uz nevim), ne stylem soudim dle jednoho kusu "mne jede ten muj dobre, tak co kecate" nebo "mne se rozbil, jsou to vsechno smejdy". Pokud si vemu co mi proslo rukama vadneho za poslednich 4-5 let, tak to bude kupodivu vic WD Black nebo Toshib (o Shitgate vubec skoda mluvit) nez WD Green.

To jsem uz zkousel :(

To nefunguje. Jeden z tech disků (ted naposledy to byl ten nový který nikdy nemel problém) zacne hlásit uz v biosu chybu SMART dat a komp nenaběhne. Musel jsem asi hodinu hledat kombinaci portů kdy to funguje :(.

Tady jsem prilozil pár souborů.
Odkaz na zásilku http://old.uschovna.cz/zasilka/QAC3625ZR92DXMN2-2F P
Kód zásilky QAC3625ZR92DXMN2-2FP

01,02 jsou z doby než jsem si stim hrál.
20 je ted znové konfigurace. Bohužel jsem měl ještě obrázek stavu disku z HD Tune pred rekonfigurací. A ten ukazoval že disk je na umření. Teď neukazuje nic ..

Ked mas tych diskov menej a odpojenu aj mechaniku, tak ten disk funguje? V inom porte dosky s inym datovym kablom a s inym napajacim kablom funguje?
V inom PC funguje?
Skus aj v BIOSe obmedzit SATA na Gen2 t.j. ne SATA3 ak sa da (obcas to tam byva u SATA portov). Ale tipujem ze mas zhnity kabel alebo studenak v disku u konektoru apod.