Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafické karty

Ahoj, přemýšlím nad upgradem grafické karty a napadlo mě, že bych zkusil trochu high nd a přemýšlím nad GTX 970/980/980 Ti.

Moje stávající sestava je následující:
- Asus H81-GAMER
- Intel Core i7 4770
- Asus Strix GTX 960 (2GB)
- 8GB RAM
- Win 10 Pro
- 128GB SSD + 1 TB HDD

Který upgrade grafiky bych opravdu pocítil oproti GTX 960, vyplatí se upgradnout na 970? Rozlišení monitoru mám 2560*1080 a rád bych hrál Zaklínače 3 s 60 fps.

Díky. :)

Tak jasně, že bude GTX 970 lepší a výkonější než GTX 960. Takže ano upgrade se vyplatí, ale doporučuji počkat, protože zanedlouho vyjdou nové grafiky od AMD a poté Nvidia.

Edit sorry nějak jsem přehlédl ten požadavek. Takže v tom tvém rozlišení, Zaklínač 3 na 60FPS... no to chce něco jako R9 295X2 a podobné monstrum. I když v testu má nastavení uplně naplno.

http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-kar ty/megatest-graficke-karty-04-2016-amd-radeon-a-nv idia-gtx-v-aktualnich-hrach--5.html

2560*1080

• GTX970 je v tvém pripade vybornou volbou na <FHD>, kde kuprikladu na Witcher 3 na opravdu vysoké detaily + NV GameWorks: medium, se drzis mezi "60-75FPS" /Dle sceny
• Na tvé rozliseni (kde GTX970 s 3.5Gb uz se spracovanim textur pro toto rozliseni, je opravdu na pokraji), uz bych se spise zameril na GK typu AMD 390/X, GTX980/Ti, dle tvého zdroje.

*Pockat na novou radu GPUs se nabizi tako jako moznost, ale také jako moznost budouciho <UPgrade>, az jejich cena po prvnich 6mesicich trochu poleví a vyjdou lépe provedené modely. S trochou stestim s VRAM <HBM> :-)

• Jsem ji také zakoupil, po vaskach, kde jsem mel zapujcené 2xGTX od znacky ASUS, pro Benchmark S/Sli kde po nekolika testech me tak prijemne prekvapila, ze jsem i zakoupil.
osobne jsem zvolil model PHANTOM od GAINWARD
• Ono, na rozliseni <2560*1080>, spustit spustis, jako Battlefield 4, ktery v ULTRA na toto rozliseni pod 60FPS nespadne, ale neplati to pro kazdou hru, tak jak podle jeji optimizaci. /osobne bych ji doporucil jen do FHD.

• Co se tyce <DX12>, na "GTX900 Series", jsme tuto radu zkouseli, o proti AMD (dle modelu) se nejaké vyjmecné pady FPS nekonali, o proti AMD <DX12> na GTX900 FPS nepridalo, ale to neznamena, ze nejelo.

Hm tady v DX12 taky měřili.

? A to tim chtel basnik rict ? :-)

• DX12 vyvojar jako nutnosti neuvadi DirectX: Version 11 : help, nebo jak jsi dosel na ten "DX12?" :-)
• Muzes nechat odkaz ? Na killer uz vysel PATCH SLI ze ho tam vmichali ? /Uz ho stahuju, ulà 22Gb ::)

To asi nebude moc kvalitní hra, když obě duálky (sli 980TI a R9 295X2) jsou pomalejší než jedna 980TI.

• Jeste jsem nehledal,, ale nejsem si jisty, zda-li AMD/NV jiz vydalo PATCH NA <CF/SLI> pro tuto hru, jestli né, tak nak nerozumim podstate, proc tam tuto variantu vubec pridavali :-)