Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová karta do stolního PC

Čau. :D Chci se dozvědět jak funguje síťová karta.Protože jsem PC amatér a amatér na vše co se toho tématu týče.
Ale Chci se zeptat Vás, Profíků, jestli se nějak síťvoá karta nevím :D třeba :
https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-lite-d155291 .htm?catid=18843099#popis
mám stolní pc, Windows 7 ultimate, který se nedokáže připojit na Wifi, port na kábl se mi posr-l včera,
a chctěl bych vědět zda se karta nějak naistaluje nebo ..... ?
Já si to představuju tak, že to dám do USB, naistaluju, A dole na liště mi vyskočí na kterou Wifi se chcu připojit. :)
Hádám že svět bude tak krutý, že to bude složitější, já to nebudu umět a budou komplikace.
Předem dík

port na kabel se sám od sebe neposere, někdo mu musí pomoct.
- buď ho násilím mechanicky poškodí
- nebo bezdůvodně jebe do ovladačů
ale samo se neudělá nic.
je možnost místo integrované síťovky koupit pcie/pci kartu.

připojovat "herní" pc přes usb wifi adaptér je nonsens, pak si zas budeš stěžovat na pomalost a výpadky.

Jediný, kdo u nás jebe do netu , ovladačů, a pořád něco přenastavuje, je můj bratr.Je to jeho záliba.
Do ničeho jsem nejebal.Jak mechanicky.Tak softwarově. Jediné co si vzpomínám je, že jsem disabnul naši wifi.Ale nevím jestli sem tím něco posral,nebo ne.Kábl jsem zkusil do notebooku funguje, ale do mého kompu ne.
TAKŽE : Nevíš jak to opravit? kontrolky u portu nesvítí po zapojení kabelu - což je asi zřejmě špatně. Nevím
co tomu je. DĚKUJU

Bratr nic nezablokoval.To by tam byl trojúhelník s vykřičníkem.Mám tam červený křížek.Je to stejné jak když je kábl zapojený, tak když je vypojený. Absolutně nic se nemění.Kábl na net je dobrý.Bude to portem.Co mi poradíš/te ?

PC vypni z napájení (úplně), počkej 5 minut, pak připoj přívodní napájecí kabel a zkus to znova. Třeba se ta síťovka probere.

Pokud ne, pak někdo buď odinstaloval drivery (nebo ten PC učistil k smrti), nebo je opravdu mrtvá. Pak stačí kouknout na základní desku jaké má volné sloty (PCI/PCIe) a podle toho koupit novou síťovku.

Bratr nic nezablokoval.To by tam byl trojúhelník s vykřičníkem

neznalý bfu nemá mít účet správce, ale omezený účet.
trojúhelník tam bude v případě, že: 1) nejsou nainstalované žádné ovladače - někdo je musel odebrat. 2) nebo se mu tam povedlo dostat nekompatibilní ovladač. ale přece není žádný důvod jebat do funkční síťovky.
ptej se proto bratra, co s tím dělal.

červený křížek znamená zakázanou síťovku - zase by ten neschopný domácí samoadmin musel říct, proč to udělal.

porty pci/pcie si vygooglíš: fotku, popis. chápu, že když někdo používá seznam, najde jen co nezná a co je mu k ničemu.

nedáváš sem žádné údaje: výpis ipconfig, screen okna správce souborů. proto se můžeme bavit jen obecně a nemá to velký smysl.

To ale není na Wi-Fi, ovšem jednu výhodu to má, jestli máš jenom zakázané síťové připojení, tak získáš ještě jedno, dokud si jej zase nezakážeš. :-D

Ale stává se, že síťová karta na desce najednou přestane fungovat a pomůže až nová síťovka v slotu. Sice občas se původní síťová karta za 1/2 roku vzpamatuje, aby za dalších pár měsíců zase přestala fungovat, ale další síťovou kartou se nic nezkazí a vždy se hodí.

Proč, náhodou užitečná věc a kolikrát jsem již litoval, že jí v PC nemám a USB WiFi jsem někde ztratil. Stačí, když nefunguje UPC nebo potřebuji změnit IP a udělat přístupový bod z mobilu/tabletu je tak jednoduché. Dokonce jsem tak již přes TeamViewer vyresetoval a znovu nastavil ADSL modem vzdálený 2.000 km, protože dotyčný se k němu připojoval přes NB, který měl samozřejmě i WiFi a byl k dispozici i mobil s datovým tarifem.

Ovšem jako hlavní připojení v případě, že je jednoduše dostupné kabelové připojení, to moc vhodné není.

Dokonce jsem tak již přes TeamViewer vyresetoval a znovu nastavil ADSL modem vzdálený 2.000 km

co to je za blábol? ty snad vytváříš přímé spojení s tím krámem?
ne. použiješ libovolné připojení přes internet, co existuje. je pak jedno, jestli je ve vedlejší místnosti, nebo v rusku.
jak už tu padlo: ty potřebuješ současné druhé wifi připojení u stoláku? nikdy v životě jsem si nerozjebal připojení na síť, tak k čemu by u těch všech pc to wifi bylo?
nechám stranou to, že bfu dělají z pofiderního wifi jediné připojení a pak žasnou, když mají výpadky.

potřebuješ udělat hotspot z mobilu a změnit ip? no, někdo bez toho nemůže žít a je to jediným smyslem jeho života.

co to je za blábol? ty snad vytváříš přímé spojení s tím krámem?
ne. použiješ libovolné připojení přes internet, co existuje. je pak jedno, jestli je ve vedlejší místnosti, nebo v rusku.

To jsem nějak nepochopil. Jak jinak se chceš spojit s jiným PC, kde sedí totální BFU, který maximálně zvládne nainstalovat TeamViewer? Ale musím uznat, že geograficky ses trefil! ;-)

ty potřebuješ současné druhé wifi připojení u stoláku? nikdy v životě jsem si nerozjebal připojení na síť, tak k čemu by u těch všech pc to wifi bylo?

Budeš se divit, ale občas se docela dost hodí, hlavně když je nějaký problém ze strany hlavního připojení, a to buďto u providera, který se na to dříve než po víkendu nepodívá nebo když třeba přestane fungovat karta, router a pod. a nutně se potřebuji dostat na Internet, minimálně proto, abych se podíval, jak to spravit nebo objednat nový HW.

Mimochodem, ten ADSL modem jsem také nastavil přes mobilní připojení na jeho straně, protože připojení do místní sítě po HW resetu zafungovalo a modem byl vidět, ovšem musel jsem jej nějak nastavit pro připojení do vnější sítě. Současně jsem si musel na Internetu zjistit přesné parametry daného providera, protože uživatel nevěděl absolutně nic a i zjistit název providera byla celkem detektivka.

potřebuješ udělat hotspot z mobilu a změnit ip? no, někdo bez toho nemůže žít a je to jediným smyslem jeho života.

Ano, občas to celkem potřebuji, třeba u PPC se někdy hodí. ]:)

A proto ještě jednou :D : 1) Jsem antitalent
2) Kam se zapojuje ta věc - Na základku, nebo prostě kam
3) Pokud jsem si to onjednal úplně zbytečně tak .............................nevím co dodat
4)Buďte tak ochotní a vysvětlete mi na co je ta věc. Ale ne prosím stručně
5)Dík

Toto jsem zkontroloval osmsetkrát. Kabel šel do noťasu, je v pohodě, Do routeru to taky sedí.
Switch je asi to kam vedou dva dráty - jeden z venku a druhý do routeru.Vše je zapojeno dobře... to by ostatním nešel net.
Kábl je dobrý ale po zapojení do kompu se nic nezmění jak a obrazovce, tak se nerozsvítí kontrolky u portu.

Jaké ovladače.Ano připadám si jako vymaštěný dement mezi génii,(možná tomu tak bude), CO JE TO OVLADAČ, Všichni mě teď budete bombardovat tím že si dělám prdel..atd.. Nevím co to je za typ... Komp jsem si koupil z bazaru za 1/3 své ceny.
Byl starý asi tak dva měsíce. NEVÍM CO TO JE OVLADAČ. JE TO SE MNOU ŠPATNÉ.

Hmm.Děkuju.Doufal jsem že ten problém vyřeším.Asi ne...
Chápu že když někdo jako já přijde do poradny kde jsou profíci, tak mu nebudou vysvětlovat základy.
Stejně pořád nevím, co to je za typ, Asi ještě třicet let mi nepůjde net, a asi Koho tak mám volat na to aby mi dal kartu do kompu.

Buďto jsem geek a v tom případě se nebudu ptát na takové triviálnosti nebo jsem úplná lama a pořídím si legální programy v češtině, ideálně s telefonickou podporou. A když už nutně potřebuji nějaký program upirátit, tak preferuji program v češtině, abych chápal, co po mě vůbec chce.

Nechápu, proč někdo, kdo se v IT vůbec nevyzná a nerozumí anglicky, si nainstaluje na PC anglickou verzi Windows, které vůbec nerozumí.

obrázky se vystavují na imagehosting, ne na debilní uložto s klofáním jakýchsi kódů.
fak se ti za celou dobu nepodařilo zjistit typ základní desky? nemáš nějakého schopnějšího známého?

ps: fotit to nemusíš - snad sám vidíš, jestli je slot pro kartu volný.
když neumíš instalovat ovladače, vezmeš tu 100mbit, ta se nainstaluje automaticky.

ale nezkontroloval jsi ani správce zařízení, ani výpis ipconfig - asi není nejlepší nápad, abys to řešil zrovna ty.