Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oříznutý obraz na notebooku Dell- jak opět roztáhnout?

Ahoj, píšu za známého. Má notebook Dell, windows 7. Jejich vnuk zřejmně něco překliknul v nastavení, a teď mají po spuštění tapetu, internet na exploreru i na google všude oříznutou obrazovku z každé strany cca o 4 centimetry. POradíte prosím jak to vrátit zase zpět do normálu a obraz mít přes celý monitor? Moc děkujume P.

Předmět Autor Datum
Co znamená oříznuté? Že obraz jde až za okraj obrazovky, nebo naopak že nedosahuje okrajů obrazovky…
Wikan 24.04.2016 11:36
Wikan
Jo pardon :-) Nebosahuje okrajů. Obraz je menší
Pepík J. 24.04.2016 11:38
Pepík J.
Tak změň rozlišení na správné.
Wikan 24.04.2016 11:39
Wikan
A jak prosím? Už jsme oba hooooodně stará generace
Pepík J. 24.04.2016 11:40
Pepík J.
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/change -your-screen-resolution
Wikan 24.04.2016 11:44
Wikan
Myslim si, ze to nebude tim. I kdyz je spatne nastavene rozliseni, tak se to roztahne pres celou obr… nový
Abox 24.04.2016 11:54
Abox
moc děkuji, pomohlo mu v nastavení to rozlišení. Tak snad to bude v pořádku. Ještě jednou díky a hez… poslední
Pepík J. 24.04.2016 12:10
Pepík J.

Myslim si, ze to nebude tim. I kdyz je spatne nastavene rozliseni, tak se to roztahne pres celou obrazovku.
Spis tam bude mit nastavene vyplou tu volbu, roztahnout pres cely panel (nebo jak se to tam jmenuje).
Vetsinou to byva v nastaveni ovladace video karty - pokud treba Intel, tak defaultne je vpravo v liste ikona (pokud neni zakazano zobrazovani).
Defaultne jsou jeste nastaveny hot klavesy (pokud se to nevypne).

edit: zachovat skalovani je to myslim...Ctrl+Alt+F11. Ale muze se to lisit, podle karty, ovladace...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru