Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VPN Pripojenie - cez TP Link 843 ND

Ahojte dostal som od Telekomu novy routrer ZTE speedport entry 2i (manual ZTE ale v nemcine https://www.telekom.de/hilfe/downloads/bedienungsa nleitung_speedport_entry_2.pdf). Pouzivam ho cisto ako prevod VDSL signalu na internet a pevnu linku. Za tento router som kupil TP LINK 843 ND (odkaz na simulator: http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR84 3ND/index.htm) ktory uz prideluje IP adresy...
V ZTE som nastavil presmerovanie portov na moj TP LINK 843 ND.
Vsetko funguje ked zadam dinamicku IP zo ZTE s portom pre TP Link843ND (napr: 23.238.45.20:8001) dostanem sa do TP Linku.

OTAZKA:
Siet medzi ZTE - TP Link (LAN kabel pripojeny do WAN) je 192.168.1.x
Da sa nastavit na mojom TP LINKU 843ND cosi ako VPN Pripojenie aby som sa pomocou neho vedel dostat na moju domacu internu siet 192.168.2.1, popripade 192.168.1.1 cize do routra ZTE od Tcomu? (Moju dynamicku IP ktoru dostavam od Telekom viem pomocou DNS serveru ktory som nastavil v routri ZTE)

Pre lepsiu orientaciu posielam obrazok s popisom

ZTE je original dodany od Tcomu a totalne okliestene prostredie ma, je na nom mozne len nastavit presmerovanie portov.
Kedze pouzivam aj pevnu linku to je dalsi dovod preco musi byt ZTE zaradeny ako prvy router (bez original Tcoma routra by pevna linka nefungovala)

pouzivam teda ZTE ako zakladny router ktory vytvori svoju siet a nasledne TP Link 843 ND v ktorom je nastaveny uz zvysok (DHCP, sirka pasma...)

VPN srandakrabičky jako TP-link nepodporují. Teoreticky, pokud bys ji upgradoval na DD-WRT, pak ano, ale i tak to bude porod s konfigurací a spolehlivostí. Alternativně vyměnit TP-link za Mikrotiky, které zvládají VPN obstojně.

Jednodušší řešení je použít v LAN terminal server ("vzdálená plocha"), nebo sdílení obrazovky (např. Teamviewer). V takovém případě ti to bude fungovat instantně.

Ja sa nepotrebujem dostat do ziadneho pocitaca (teamwiever, vzdialena plocha...) chcem sa dostat do pracovneho prostredia routra ZTE od Tcomu z externeho internetu. A do pracovneho prostredia ZTE sa dostanem len cez jeho LAN port.
Takze existuje nejaka moznost ako nastavit TP Link 843 aby som sa pomocou neho cez jeho WAN port dostal az na LAN port ZTE routra?