Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s pamětí RAM? [Ukončete tyto programy, abyste zabránili ztráty informací]

Zdravím, mám jeden problém
Vždy když si zapnu hru tak asi po 5 minutách mi to vyhodí tuto tabulku: 22Iu
tabulku jsem ignoroval a hrál jsem dál, asi po 15 minutách mi hra spadla (program přestal pracovat)
Tuto PC sestavu mám už přes rok...
Nikdy mi to předtím nedělalo, nevíte čím by to mohlo být?
Mám 4GB RAM DDR3, procesor s 6 jádry AMD FX-6300
Výkon - (zapnutý Google Chrome a pár programů..): 435a
Výkon - (zapnutý hra a pár pogramů..): 3512
Cením si každé reakce, děkuji moc za každou odezvu.

jasně, pokud je to firemní, má si to vyřvat lokální admin- zjistit kostlivce, k němu proces, vybouchat mu pracovní sady a velmi tiše ho diagnostikovat. pokud na to vedení dlabe, tak si můžou leda políbit prdel. rammap ti ukáže pravý stav, jak to je. dotazovatel ukázal srandovní nelogické obrázky a má naprosto stejnou otázku jako ty i já. kde jsou. něco nemůže být ve standby, ale je aktivní.

Konkretně za tohle bych vinu házel na OS. Provést defragmentaci paměti ve volných chvílích je jeho starost. Tohle aplikace moc neovlivni.

Je to jako v obchode. Predtav si, ze prodavas 10m trubky a kdyz chce zakaznik min, tak mu uriznes. Pokud bude prodavac trotl a pro kazdeho zakaznika urizne z nove trubky, tak mu tam zbude spousta kratkych trubek a zakaznik, ktery bude chtit celou bude mit smulu.

Ono je to trošku jinak. Představ si program, který pracuje, postupně si od OS požaduje paměť - otevřeš soubor, načteš jej do paměti, seřadíš a zavřeš. Paměť se zase uvolní. Pak program skončí => uvolní se vše, co měl program přidělené. Pokud OS neudělá pořádek v paměti, zbude mu tam spousta malých uvolněných kousků paměti (představ si to jako disk) a to už program, který neběží opravdu neovlivní.
Pak spustíš další program, který bude víc rozežraný a bude požadovat větší úsek paměti v kuse, který mu OS nedá, protože takový souvislý úsek nemá.

neber to nijak ofenzivně. zaujmu thezi: proces (matka) vytvoří své podprocesy (děti- třeba to dělá maxthon, ff, gimp s pluginy). řídící rám si uklofní z ram pár bajtů a bude zpracovávat výstup dětí, které si každý uzme 2 giga (matka zajistí, že spolupracují). když dětí bude 5, tak rovnice je 5*2=5*2, nebo 5*2=10? logicky mi vyjde, že 32* matka alokuje 10 giga. omezení bych viděl v systémovém celkovém.

kdyby to platilo všeobecně, tak jeden 32* proces si zabere a žádný jiný už nedostane. a to nepla. takže jak to dle tebe je? ...to jsme teda zase zabočili.

že se přidávám: v práci ho mám tuším omezený, tipuju něco mezi 512-1024mb.
úplně ho nezakazuju, nicméně ta chybová hláška by vypadala jinak. využívat ho taky nechcu, když je 50x pomalejší než přístup do ram.
stejná chyba je u více kolegů v práci, ti se manipulací se swapem nezabývají, vytížení ram stejné 75-80%.
souhlasím, že jde o neskutečně zaplevelenou instalaci, ale to je korporát, s tím nic nenadělám. doma bych cenzuroval spouštění různých zbytečných "po spuštění" přes ms autoruns.

Nastavil jsem do dvou polí, doporučená hodnota je 6118MB, počáteční velikost: 6118MB a do pole největší velikost jsem vynásobil 1.5x tudíž: 9177, zaškrtl jsem spravovaní velikostí pro všechny jednotky, dal jsem nastavit, vyskočilo mi okno, abych restartoval systém. Po restartu mě zase vyskočila tahle tabulka a hodnoty se vyresetovali, tudíž mi se systém stránkovacího souboru zrušil, nevíte co s tím, fakt už zoufám.. Děkuji..

nevím jaký návod to je o ničem, prostě odtrhni automatické nastavení, pak si vyber disk kam chceš dát swap, zaškrtni Vlastní velikost > Počáteční velikost pro 4GB RAM dej 2GB, který se v případě potřeby bude postupně zvětšovat až do udané Největší velikosti pak dáš Nastavit se vytvoří ten soubor pagefile a potom OK a restart záleží či je to systémový disk nebo ne....