Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi po celém domě bez tahání LAN kabelu

Dobré ráno všem,

mám otázku , jak vyřešit wifi signál v celém domě ? Máme v přízemí zapojený wifi router a potřebovali bychom wifi i v druhém NP.
Ovšem chceme se vyvarovat tahání dalšího LAN kabelu . Existuje způsob , jak to udělat i bez toho ? Viděl jsem různé extrudery , které se dají koupit do zásuvky ale nemám s tím vůbec zkušenost. Popřípadě zda existuje Wifi router , který by signál přijal a poslal dál ?
Pokud je toto téma někde tak mě prosím přesměrujte a klidně ho zamkněte ale nenašel jsem nic stejného. Díky

Pokud chceš kvalitní síť v celém baráku,tak je nutné v každém patře mít router,ke kterému opravdu natáhneš kabel. Jinak nikdy nebude pokrytí rovnoměrné a stabilní. Ty udělátka do zásuvek,no ... na lejno.

Nene,pokud si něco pustí,nebo serfují,tak taková kvalita se nerozlišuje.Síť prostě musí fungovat. Takhle kdybych se díval na svoje rodiče,tak bych tohle bych jim teda neprovedl. Není nic horšího,než výpadky při sledování filmů,nebo mluveného slova.

Power Line adaptéry se samozřejmě připojují ethernetovým kabelem. Jeden se připojí k routeru, druhý do počítače. Ideální stav je, když jsou oba na stejné fázi, ale fuguje to i na různých, stačí, když jdou dráty někde v rozvaděči nebo ve zdi dostatečně dlouhý kus v souběhu. On si signál obvykle nějakou cestičku najde. Já to mám v baráku, kde netuším, co kudy kam vede a chodí to už pár let bez problémů.

U powerline adapteru si spousta lidí stěžuje na rušení.
Pokud nahore nepotrebuje tazatel silny dokonaly signal s plnou rychlostí, tak by třeba pomohl WiFi extender. Taky jsem to tak dočasně řešil.
Je třeba jej dát do místa, kde je ještě silný signál z původního routeru, ideálně někam do patra.