Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor

Ahoj,

nedávno jsem si skládal PC sestavu s vaší pomocí. Nyní mám další bojový úkol. Už pár let používám místo monitoru televizi LG M227WD. Řekl jsem si, že bude na čase upgradnout i monitor. Sestavu mám i5 4590 a R9 380x, takže hry mi většinou běhají na 60-80FPS.

Nynější monitor se dá rozběhnout i na 75hz na nižší rozlišení a ten rozdíl z 60 na 75hz je celkem znatelný(člověk si řekně, že je to jen 15hz, ale rozdíl se určitě poznat dá)

Ať to neprotahuju, momentálně řeším, jestli vybrat nějaky 75hz monitor a nebo si připlatit a vzít rovnou 144hz. Jestli za monitor dám 4tis nebo 7tis už mě tolik netrápí, když mi to bude zas pár let sloužit. Jde mi spíš o využití nebo nevyužití toho 144hz monitoru, když budu bězně dosahovat kolem 80-90FPS(144+ FPS bych dosahoval akorát tak v CS:GO, což už pro mě neni prioritní hra).

Rozlišení určitě 1920x1080. Existují nějaké monitory mezi 75 a 144hz? Vím o 120hz, ale to už rovnou můžu vzít 144hz :)

Řešil jste někdo podobnou situaci, nebo máte zkušenosti s monitory? Díky moc předem za pomoc a přeji hezký den,

Lyve

Monitor ma byt IPS nebo PVA a ma byt pripojen pres DVI, HDMI nebo DisplayPort. Tim ziskas maximalni kvalitu, kterou monitor poskytuje.
Dal samozrejme muzes doplnkove poresit i hraci oblibene "herze" a klidne jit do 120Hz/144Hz, to uz je pak jedno.

Mam doma 3 monitory 2 Va-led benq ew2240l 60 hz a jeden benq xl2411z 144hz , ze zacatku jsem hraval na tom benq 60 hz , a muzu ti rict ze jse to stim 144 hz neda srovnat obraz je plynulejsi ostrejsi rychlejsi zadnej ghosting atd proste pecka , akorat ten benq ma starsi TN panel = horsi pozorovaci uhly , horsi barvy , = uhly ti u her nemusi delat starosti , a barvy se daj nastavit taky dobre vse jsem si poladil a jsem naprosto spokojenej ten 144 hz stoji na czc 7400 i na alze cca

Díky za odpověď. Kdybych se rozhodl jít do 144hz tak určitě do tohoto Benq monitoru. Jen mě teď trochu mrzí, že jsem si nepřiplatil 3000 za r9 390 místo té mé r9 380x. Tam by se ten 144hz monitor využil více :) Ale předpokládám, že i když mi hra pojede na 70-80 FPS tak rozdíl mezi monitorem alá televize s 60hz(ještě mi tam běhaj pruhy nahoru špatných pixelů) a monitorem s 144hz bude i tak znatelný