Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota notebooku

Zdravím všechny,
chtěl by se pozeptat na radu či příčinu náhlého přehřívání mého notebooku HP.
( HP notebook Pavilion, Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU 2,60 2,60 GHz, Ram 8 GB, AMD Radeon HD 8600M Series)
Asi přibližně před týdnem jsem si všiml, že můj notebook při běžném používání internetového prohlížeče a studiích je více hlučný,ale nepřikládal jsem tomu přílišnou váhu, protože i tak při hraní her byl dosti hlučný(klasické u HP s Radeon grafikou) a spíše jsem myslel že se mi to jen zdá. Nicméně mě na to upozornili lidé z okolí, kteří pamatovali že to nikdy nedělal. Schválně jsem poslouchal a pozoroval notebook a vždy sepnul větráček po menších či větších prodlevách. Následně jsem nainstaloval SpeedFan abych zjistil zda není problém v přehřívání, spuštěný jsem měl max. internetový prohlížeč, naměřené teploty nejsou nějak špatné či neobvykle avšak má notebook tendenci přibl. po 8-10 minutách rapidně zvýšit teplotu (viz. obrázky) + se taky někdy mírně, někdy víc ,zvyší CPU usage z přibližných 6-8% na 16-20% -> tím se spustí i hlučný větráček. Nejvíce kolísá asi Temp1 což je CPU takže mě tento problém vcelku děsí, protože jakožto studentovi se můj nynější celý život točí okolo obsahu mého harddisku a náhlé rozvedení s mým dosavadním HP miláčkem by mi byl osudný.
Předem díky za čas a jakoukoliv mozkovou aktivitu :-D:-D

Obr.1. 2NUy
Obr.2. 3fVO

Já měl stejný problém s mým Asusem K55VJ kde jsem měl teploty kolem 95 C při hraní.Koupil jsem pastu Arctic Cooling MX 2 za necelé 2 stovky a přepastoval processor,grafiku vyčistil jsem celý ntb,cpu vetráček a teploty se snížily o 20 stupnů.

Doporučuji repasting

Ps: Je to jednoduchy najdi si jak se tvoje HP rozebírá na YT a můžeš začít. :-)