Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přetaktování na desce ASUS A7V600-F

Dobrý den vespolek, narazil jsem na zajímavý (?) problém - deska hlásí, že procesor se dá taktovat v tzv. JUMPER free modu, ale bios mně nepustí ( všechny položky, vztahující se k taktování procesoru, jsou zašedlé = neaktivní). Bohužel jsem ani nikde na fórech nenašel, jak tento problém vyřešit, vyjma toho, že série -F je pouze pro výrobce sestav a samotná by se ke koncovému zákazníkovi neměla dostat, protože výrobce standardně neposkytuje podporu...Momentálně mám totiž dva procesory AMD Athlon 1700+ a 2000+, a rád bych zkusil vyždímat ždibíček výkonu navíc, protože na výměnu celé sestavy nemám peníze a na koupi lepšího procesoru z bazaru odvahu... Děkuji předem za rady a odpovědi...

V případě, že nastavíte jumper (JEN) do pozice "Jumper mode" pak pomocí modrého DIPu (SW1) umístěného poblíž IDE konektorů můžete nastavit frekvenci FSB sběrnice (k dispozici jsou hodnoty 100, 103, 105, 110 MHz). Výchozí nastavení jumperu JEN je samozřejmě ”JumperFree” a jednotlivé frekvence FSB pak lze nastavovat v BIOSu (v nabídce jsem zaznamenal hodnoty 90, 95, 100, 101, 102, 103, 105 MHz).

Nemáš tedy frekvenci sběrnice nastavenou "natvrdo" na desce? Tím by bylo nastavení v biosu zřejmě neaktivní...

Taky jsem na forech na tento problém narazil když jsem o desce sháněl info, uvažoval jsem kdysi o její koupi. Možná by to mohla vyřešit jiná verze biosu, vím o dvou: 1007_rtn a beta 1008_001, ale desku nemám a proto jsem je nezkoušel, nevím jestli některý z nich má tyto volby povolené. Pokud by si je chtěl vyzkoušet, dej sem mail, můžu ti je poslat. Zkus také jestli by se nedalo použít přetaktování ve windows programem Speedfan zvýšením FSB, ale zázraky od toho nečekej, max. pár %. U výkonnějšího CPU s jádrem Barton je otázka jestli by jej deska správně rozpoznala a automaticky nastavila FSB na 166 když to ručně nejde. Spíš bych tu sestavu nechal v klidu dožít dokud funguje :-)