Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím o pomoc - All of your files were protected by a strong encryption with RSA4096

Dobrý den,

prosím o radu syn si hrál hry na mém noťasu a nějak se stalo , že všechny soubory pdf, doc, jpeg mají příponu pdf.crypt doc.crypt atd. a nemůžu je otevřít ani s nimi nic dělat a nemusím psát , že je to velmi nepříjemné , protože je v nich spoustu mé práce a samozřejmě je nemám nikde uloženy jako zálohu a potřebuji s nimi pracovat dále. Samozřejmě vím, že je má chyba , že nemám soubory archivovány, ale bohužel už se tak stalo.

Zároveň se mi objevila hláška :

T YOUR LANGUAGE? USE translate.google.com

What happened to your files ?
All of your files were protected by a strong encryption with RSA4096
More information about the encryption keys using RSA4096 can be found here: RSA_(cryptosystem)

How did this happen ?
!!! Specially for your PC was generated personal RSA4096 Key , both public and private.
!!! ALL YOUR FILES were encrypted with the public key, which has been transferred to your computer via the Internet.
!!! Decrypting of your files is only possible with the help of the private key and decrypt program , which is on our Secret Server

What do I do ?
So , there are two ways you can choose: wait for a miracle and get your price doubled, or start obtaining BITCOIN NOW! , and restore your data easy way
If You have really valuable data, you better not waste your time, because there is no other way to get your files, except make a payment

Your personal ID: C4F1051CA861

For more specific instructions, please visit your personal home page, there are a few different addresses pointing to your page below:

1 - b56a4bfdl5zs3wjv.onion.to
2 - b56a4bfdl5zs3wjv.onion.cab
3 - b56a4bfdl5zs3wjv.onion.city

If for some reasons the addresses are not available, follow these steps:

1 - Download and install tor-browser: http://www.torproject.org/projects/torbrowser.html .en
2 - Video instruction: watch
3 - After a successful installation, run the browser
4 - Type in the address bar: b56a4bfdl5zs3wjv.onion
5 - Follow the instructions on the site

Poradí mi někdo prosím co se s tím dá udělat ???

Děkuji moc za jakoukoliv radu .... Nevím co s tím mám dělat ...

DĚKUJI Radim

Neříkám, že v konečném důsledku nemá pravdu. Existujou sice více či méně lepší dekryptátory toho svinstva, pravděpodobnost úspěchu je však velmi malá. Též poslat požadované výpalné těm darebákům, co to vypustili je IMHO také naděje limitně blížící se nule. Leč to není důvod nadávat uživateli a hned obviňovat, že kradl hry. Tenhle šmejd lze čapnout i z mailu, při nepozornosti a otevření nakažené přílohy.

//Edit: Též mám zálohy třeba fotek až na 4 discích, důležitá data taktéž. Ne, že bych se bál virů, již léta ingoruji Widle a jedu vesele pod Fedorou + KDE (poslední dobou i MATE), takže viry se mne prakticky netýkají. Ale může zkolabovat disk, což se mi stalo asi před měsícem. Najednou totál kaput, bez rozloučení se zastavil a šmitec. Caklo to a bylo vymalováno, už se nepřihlásil, neroztočil. Tak jsem za strašlivého klení obnovoval půl dne ze záloh, ale o nic jsem nepřišel.

Když mi takto jednou zkolaboval disk, tak jsem se s tím nepáral. Připojil jsem ho do druhýho kompu a odmontoval horní kryt. Zapnul jsem PC a normálně jsem ručně popostrčil motorek. Až se rozběhnul, tak jsem hned kryt zašrouboval a vykopíroval co šlo (kupodivu šlo všechno). Byla to haluz ale nebylo co ztratit.

Hezká metoda. :-) Není už co ztratit, pravda :-). Je to jeho poslední písnička... Jak se na plotny dostane prach, stejně to dlouho už nebude fungovat, ale na vydojení dat postačující. Je fakt, že se asi raflo ložisko. Pro zajímavost to zkusím, disk mám ještě na stole coby těžítko...

Vždyť má pravdu. Data jsou v hajzlu, možnost obnovy mizivá. Kaspersky decrypter jsem párkrát zkoušel na podobně napadených mašinách a zjistil prd. A to i když jsem měl ze zálohy nezakryptovanou kopii zakryptovaného souboru. Já to vidím blbě. V práci nám párkrát někdo zatáhnul kryptovir a to jsme obnovili ze stínové kopie. Na domácím pecku to asi nebude možný.

Já neřekl, že nemá pravdu v konečném důsledku zašifrování disku. Data jsou na 99.9% v Čábusech. Teda k největšímu vzteku ty data taḿ jsou, ale přečte je jen autor viru a pochybuji, že po zaslání žádané sumy hne prstem pro uživatele. Jen obdivuji, že kolega ví přesně, že tazatel kradl hry :-)

Každopádně děkuji těm, kteří se mi snažili aspoň nějak poradit, jsem v tom laik tak proto jsem tady napsal a prosil o radu a myslel , že pokud to půjde tak někdo poradí nic víc nic míň .... jo a k narážkám na kradení her - můj syn má 7 let , žádné hry nekrade a ani nestahuje, hrál si hry přes raketka.cz a říkal , že kliknul na nějaké reklamy co tam chodí a přesměrovalo ho to na jiné stránky a ty na jiné a nějak se to prostě stalo ... nevím tomu stejně hlavu ani patu ale hry nekradl to jen na vysvětlenou ...

Díky všem co chtěli pomoc ...

Radim

Jedna rada by tu byla. Predpoklady:
Existuji body obnoveni
Uzivatel nevypnul UAC a neodklikava automaticky vsechna povoleni od systemu a neinstaluje vsechny kraviny. Pak totiz prvni bod ztraci smysl, protoze malware ty body obnoveni smaznul.

Stahnout Shadow Explorer a z posledniho nenapadeneho bodu obnoveni si soubory obnovit.