Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook hučí a je teplý při hraní hry

Zdravím,

nevím, jestli je to normální. Mám zhruba rok a půl tento notebook https://www.alza.cz/asus-x750jb-ty004h-d504127.htm #alternativy , hry jsem na něm ale téměř nikdy nehrál. Poslední dobou hraji jednu klientovou online hru (požadavky hry např. paměť 512M, Grafická karta s více než 32MB RAM
, cpu Pentium 3 1GHz atd.). Jak je vidět, hra moc náročná není.

Mě jde spíš o to, aby se notebook nezničil nebo nepřehrál, když hraji, tak pak nechávám hru třeba i 3 hodiny spuštěnou, někdy 4 a notebook hučí a tam, kde je větrák, je teplý a jde z toho teplo.

Herní notebook to není, ale nenáročnou hru by zvládnout mohl, u stolního pc by to bylo jinak. Zde jsem udělal test, když je hra spuštěná. Tou dobou byla jen hra a pidgin.

full

To je jedno ci hras alebo nehras hry = v notebooku mas jednoducho prach a ten ti ucpava chladenie a preto sa ti prehrieva.
-----
Takze mas 2 moznosti ako to vriesit=
1. Ak si trufas tak rozober notebook a vycisti chladenie a aj prepastuj
2. ak si na to netrufas tak daj to do servisu

Stlacenym vzduchom som nikdy necistil pocitace a fičia vsetky do jedneho bez problemov. Dokonca i stetcom sa niekedy cistia lopatky ventilatora alebo aj Zakladna Doska ! Ak taketo neovladas tak potom si vazne AMATER .
Ked uz tak tadsej opatrne povysaval ten prach pretoze ked to chces vyfukat tak ten prach skor len natlacis viac do utrob.
A prepastovanie po kazdych par rokov musis spravit ! Toto su zakladne veci kazdeho IT-čkara ako sa starat o HARDWARE !
-----
Ale ty ako vidim neovladas ani len zaklad tak tu radsej nikomu nerad.

Jasně, kdo nehrabe štětcem na MB, je amatér.
Absolutně není důvod používat na čistění chladiče a ventilátoru notebooku jiné prostředky, než stlačený vzduch - samozřejmě za předpokladu, že ten notebook rozdělá, aby měl ten svinčík nacpaný uvnitř, kudy přístroj opustit.