Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání myši

Dobrý den
Prosím o radu. Mám notebook Lenovo a připojenou myš Asus,poslední dobou se myš sekne dvěma způsoby 1) buď se sekne úplně nereaguje a ukazatel myši se ani nepohne 2) ukazatel myši normálně reaguje na pohyb jezdí po obrazovce, ale na obrazovce nejde nic zmáčknout děkuji budu ráda za radu Jana

Ano, to myší opravdu není. Tuhne ti celý počítač.

A pokud to tuhne takto brutálně, vypadá to na zásadní problém. Jako první bych zkusil (nechat) počítač vyčistit, zvláště pokud je na dotyk na některých místech horký a ventilátor chlazení je přesto buď hlasitý (tj. jedoucí na plný výkon), nebo naopak naprosto neslyšný. Znamenalo by to, že chlazení nefunguje, nebo je ucpané. Tuto variantu doporučuju co nejdříve řešit, protože přehřívání zásadně zkracuje životnost počítače.

Pokud se zdá počítač chladný, bude problém méně zjevný, pak by to mohl být nějaký studený spoj na desce, nebo problém softwaru (viry, malware - projet antivirem a třeba MBAM), případně chyba na pevném disku.

Tak jako tak doporučuju zavčas zálohovat data a pokud se na to necítíš, předat počítač do servisu.

edit: osobně to podle příznaků tipuju na vadný disk.