Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakým systémem je počítána velikost místa na uložištích v Androidu?

Přikládám screeny z telefonu a PC. Jde o to, že jsem si chtěl aktualizovat jednu aplikaci a nepustilo mě to z důvodu nedostatku místa. Přitom je tam prostoru až až. Rozdíly ve velikostech vidíte sami. Můžete mi někdo vysvětlit, jak to tedy s tím místem je? Děkuji

problém bývá v tom, že je (většinou) plná cache.

To se dá řešit několika způsoby:

1. instalace čističe (osobně se mi osvědčily Clean Master Lite a Power Clean)
2. pomocí recovery menu smazat cache (toto ovšem opatrně a hlavně některé mobily mají recovery jiné než standardní androidí)

pokud možnost č.1 nejde protože nejde nainstalovat ani samotný čistič (a volba č. 2 nejde, nebo není možná), nezbude ti, než si seřadit aplikace podle velikosti a začít je postupně odinstalovávat.

Děkuji za tip. Předtím jsem měl nějakou chvíli nainstalovaný Ccleaner pro Android. Ale bohužel vyčištění cache nepomohlo. On by měl stačit i předinstalovaný nástroj, ale ten to vyčistil, ale zároveň ne.
Nakonec jsem to vyřešil vrácením do továrního stavu. Teď začínám s čistým štítem a budu si to schválně hlídat.