Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java uložení a načtení hry

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s tím jak uložit a načíst rozehranou deskovou hru Othello, která je udělaná v Javě. Chtěl bych se zeptat jak by se to dalo udělat popř. kde bych to mohl najít, zkoušel jsem to hledat ale nic se mě nepodařilo najít. Děkuju za pomoc.

Ano, musí to jít. A jak? To bys měl vymyslet! O tom právě programování je - najít a navrhnout řešení problému, přijít s nějakým nápadem. V téhle tvůrčí práci spočívá hlavní krása (bohužel pro mnohé "lepiče kódů" spíše obtíž) programování.
Pak už ten nápad realizovat je otrocká práce, kterou v podstatě zvládne cvičená opice, ovládající příslušný programovací jazyk.

Ještě bych chtěl požádat o pomoc jednou. Potřeboval bych udělat aby mě běželo více oken na jednou, zkoušel jsem nějaké věci z Thread ale nějak to nefunguje. Když otevřu nové okno tak v tom starém už nejde nic dělat. Netuším tedy jak udělat aby mohlo běžet více GUI najednou. Mám to tak že v main vytvářím instanci metody main kde mám rozhodování (switch) jak velkou plochu chci mít pro hrací desku. Defaultně se mě spustí hrací deska 8x8, ale potřebuju aby mě běželo těchto hracích desek více najednou. Mohli byste mě s tím ještě prosím vás pomoc. Děkuji mockrát.