Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání systému - klasika?

Ahoj,

prosím o radu. Padá mi systém, zkoušel jsem nainstalovat Kubuntu jako nový OS místo Vist, bohužel mě pc nenechá ani dokončit instalaci (do kubuntu live se ještě dostanu, po cca 5 minutách spadne). Myslel jsem, že je to hard diskem, tak jsem ho vyndal a rozjel to bez toho, ten samý výsledek. Vyndáním hard disku ale moje schopnosti končí, nevím, co s tím dal. Odkaz na foto pro představu: 0YRjVY. Grafika? Paměť? Zdroj? Motherboard? Procesor? Kabely? :-)

Děkuji moc za případné rady.

(PC je už starouš - Fujitsu Siemens, AMD Phenom 9550 AM2+ 2,2 GHz, 2x 2048MB, ATI HD 3850 512MB)

• Tak nak to dame dohromady.
• Presel jste z Windows Vista na KUBUNTU, po kterém mate uvedené anomalie ?

Ono, nez prilozite odpoved, uvedeny obrazek, muze byt dopad, jak spatného (tusi) Open grafického ovladace, tak jak (zrejme nejpravdepodobnejsi), jadro (kernel) uvedeného KUBUNTU nepodporuje vasi HW konfiguraci, ono, neni jen KUBUNTU, nabizi se vam kuprikladu UBUNTU, ktery ma uz mozna podporujici KERNEL/noyau, primo v instacnim obraze.

# Mohlo by vas zajimat :
• Oficialni ceska stranka OS UBUNTU : www.ubuntu.cz
• Instalace UBUNTU z USB klice : z_flash_disku "Video navod" v cestine : watch

#TiP
Dle me, je nejjednodusi a LINUX LIVE USB CREATOR : downloads
1) Zvolit vas USB klic
2) Zvolit vas stahli OS format "ISO", nebo uvest jiny OS z nabidky, ktery bude "Automaticky" stahnut (bez potreby litat po WAnu)
3) Popripade (jde-li o USB klic pod/méne jak 32Gb) zvloit <FAT32>, SPUSTIT, voilà, na nejaké 3-4 kliknuti mate vse hotovo :-)

[img=/file/view/25841-usb-poradna-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/25841-usb-poradna- jpg[/img]

• Ulá, takze co presne chcete !? :-) Chcete zpet VISTA nebo Xubuntu ? Jestli Linuxovou distribuci, tak bych vam spíse doporucil Ubuntu, ktery muze resit i vás (mozny) problém Kernelu.
• Jestli jde o navracení ci opravu VISTA, nemá vás NTB/PC "recovery" oddíl na HDD ?
Tento recovery oddíl, má jak to napsat, dejme tomu ulozeny bokem zachranou instalaci windows, ktery dá vas NTB do tovarního nastavení, tak jak kdyz byl zakoupen. (samozrejme obsahuje i ovladace na vás HW)