Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetová ochrana v Avastu

Zdravím lidičky,
roky si platím Avast antivirus, jehož součástí je i jakýsi webový štít či co, jsem v tom neznalý.
Můj problém se týká surfování po internetu. Roky jsem žádný problém nezaznamenal, ale najednou mi působí problémy. Na jedné webové stránce, kde jsem spoustu let členem, mi najednou byl zablokován účet. Administrátorem jsem byl informován, že údajně mě web bloknul automaticky, jelikož prý bylo detekováno, že jsem na web zabrousil přes proxy, či anonymizér. Já si ale o ničem nejsem vědom, minulý týden to ještě fungovalo bez problému. Admin mi přislíbil obnovu účtu, pokud si u sebe problém vyřeším, že bez vyřešení by mě web znovu zablokoval.

Věděl by někdo, co by to mohlo způsobovat, případně jak to vyřešit?

Díky

Ano. Ten webový štít a spoustu dalších neužitečných štítů vypnout. Jejich výsledkem jsou pouze problémy a zbytečné zpomalení počítače.
V podstatě ti stačí funkčnost, kterou nabízí free verze AVASTu. Pokud si platíš plnou verzi, doporučuji to řešit s podporou Avastu, máš na to jako platící zákazník právo.

roky si platím Avast antivirus, jehož součástí je i jakýsi webový štít

Hm, takže za roky používání zbytečně placeného Avastu jsi nebyl schopný se podívat do jeho nastavení.
To je teda tragédie. Teď k tomu budeš muset konečně přistoupit, anebo Avast odinstalovat.

Pro jistotu si projeď PC programy AdwCleaner a MBAM. Ty jsou specializované na hledání nákaz typu adware, spyware apod., kterých je v současné době většina. Klasických virů - proti kterým by měl chránit Avast - je již dlouhé roky mizivé procento.