Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna BGA - školení

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li nevíte, kde se nechat vyškolit na výměnu BGA čipů na základních deskách? Jsem ochotný za kvalitní vyškolení zaplatit solidní cenu včetně samotného stroje na výměnu. Nebo případně jakékoliv informace k tématu. Děkuji.

Az si ten automat kupis tak ti to nejaky zastupca toho vyrobcu snad vysvetli. Ono to chce trochu aj mat znalosti o pajkovani a pouzivanych materialoch a pripadne si aj pozret specifikacie daneho chipu a podobne veci.
Lidi v oficialnych servisech nemenia BGA chipy ale celu dosku. Samozrejme nejaky mensi servis v CR/SR to mozno robi ale vo svete sa to moc neoplati.
V kazdom pripade hladaj skolenia najprv u predajcu. A daj pozor nech ti nezabehne az ti povie cenu za stroj :)

Ta za 1000e na aliexpress neni az tak vela som myslel ze to bude viac. Ale asi sa s nou neda odpajkovat to a ono tam ide aj o presnost a bohvie jak to s takou lacnou presne upevni, ja to nerobim ale neni to ziadna brnkacka a je tam aj nejake % odpadu ked sa to proste nepodari. Solidnejsia bude imho stat nasobne viac.

a už jsi to někdy aspoň viděl, jak se odpájí BGA? Protože to není žádná automatika, ale rukodělná práce, která vyžaduje docela znalosti a fortel. Pak už je to samozřejmě brnkačka, nalepit přesně nový čip a prohnat to pecí.

Lidi co opravují desky jsou mistři páječi, to není běžná sorta pučmidrátů se základním/gumanitárně-sociologickým vzděláním, co stojí u poloautomatické mašiny a hlídají červené světýlko.

výrobca nejakých komponentov si obvykle vyškolí zmluvných technikov sám...na takúto výmenu sa obvykle používa tvz.infra-delo,najbližší známy servis,kde sa takýmito vecami zaoberajú je v nemeckom Frankfurte,tam sa obvykle aj posielajú dosky s čipmi z celej Europy,pokial je výmena rentabilná,pokial nie, menia sa obvykle ako už tu bolo spomenuté celé kompletné komponenty kus za kus,alebo sa potencionálnemu zákazníkovi doporučí v servise upgrade,zasa podla možností a okolností.....