Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem eGPU k notebooku?

Mam dotaz ohledne toho, zda jde propojit desktopova grafika s notebookem.
Nasel jsem tento prevodnik z PCI e 16x na PCI e x1, pote bych tam pridal redukci z 4x na konektor M.2 a zapojil do notebooku. Je to pro vas asi hloupa otazka, ale fungovalu by to? Na tom prvnim prevodniku je i napajeni sata, ale nevim. Chci se poradit, zda existuje i jina moznost propojit grafiku z PC s notebookem. Dekuji

zabudni, nic take neexistuje. maximalne nejake ext. grafiky, ktora tu a tam dakto uvedie, ale kvoli mizernej vyuzitelnosti a predrazenej cene to vzdy rovnako rychlo skonci.

Neviem ako si dosiel k tomu M.2 ale pobavil si nas s nim velmi dobre. Nastuduj si co to M.2 je.

• Uz jsem videl nekdy pred léty se o to nekoho pokouset, po technické stránce to jde (dle provedení) a fungovat to "pri urictych podmínkách" fungovat bude :-) /ale nefunguje to tak, ze zapojis jen GPU pres nejaky Pci prevodnik.
• Ale myslím, ze sám to sprovoznit nedokázes, jen z usudku, ze bys jinak nepokladal tuto otazku :-)

M.2 nemusi mat vobec zapojenu PCIe linku.

Keby si mal expresslot alebo PCIe linku tak by to teoreticky slo, prakticky je to ale nezmysel, potrebujes ext.zdroj a ta priepustnost cez x1 neni bohvieco. Navyse cez tie redukcie uz to nemusi ist vobec ptz to su GHz a ma to svoje hranice (GEn3 zabudni, Gen2 mozno, Gen1 by asi slo, ale moze to blbnut ak si to Gen1 nevies nastavit napevno. A je to pomale.)
P.S. a zavisi to aj od grafiky ci bude ochotna fungovat len na x1. Myslim ze to podporuju, ale nikde neni napisane ze musia.
Ked chces hrat tak si si nemal kupovat notebook. Alebo aspon nejaky so slusnou modernou GPU.