Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC hodí Artefakty a pak se vypne, a furt dokola...

Zdravím, mám takový problém že můj počítač z ničeho nic hodí Artefakty na obrazovce a pak se musí restartovat a takhle to dělá pořád tak 1-2x denně, PC jsem dával celý na reklamaci, vyměnily mě GPU ale problém se po týdnu vrátil, zajímá mě jestli je možné že problém může být třeba v Harddisku, že s ním něco je a takhle to padá, nebo třeba v CPU, protože GPU za to očividně nemůže, ještě mě napadla že může být chyba v Motherboardu, ale četl jsem že někdo měl stejný problém kde mu taky vyměnily GPU dokonce aji MB, ale nepomohlo to, víc detailů neznám, tak chci vědět jestli je to vůbec možné že by za to mohl ten HDD či CPU. Děkuji předem za odpovědi.

-Problémy byli a jsou jak na Win7, Win 8 tak i na Win 10.
-Počítač padá i když se nepřehřívá.

PC Detaily:

GPU: AMD R9 270x 2G
CPU: AMD FX-6300 3,50GHz
RAM: 8GB DDR3, MHz 1600
Typ disku: HDD 1TB,
Otáčky pevného disku [ot./min]: 7200
Zdroj: ATX 500W

• Problém muze pochazet z nestability zdroje, nebo napajenim CPU (jeho profilu + V/Core), chteloby to udelat na kazdy HW prvek zvast invidualni TEST, nebo kazdy prvek zkusit na jiném PC.
• Jestli jde stale o tu samou verzi zakladni desky, tak se vydej do <BIOS> a tam se podivej, jaké PARAMETRY ti ukazuje, ty po sléze porovnej.
- Frekvence CPU
- Frekvence RAM
- Napajeni
- Overclocking

# Spust : MemTEST

Kdyz uz v tom <BIOSe> ses, podivej se jakou mas verzi a tu porovnej s dostupnou verzi na strankach vyrobce /proved UPdate BIOSu
• Dalsim vinikem, muzou byt ruzné OC Auto-Profily, které tak téz vedou k nestabilite.

Mas-li pocit ze de o samotny OS ktery je vinikem, pouzij nejakou LIVE distribuci linuxové verze, treba UBUNTU, zdali se ti objeví stejné anomalie.