Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem shs subor

Viete niekto poradit ako otvorit subor s priponou shs vo winXP ? Skusal som subor pretiahnut do excel suboru, skusal som aj otvorit subor v notepade a odstranit vsetko pred rtf - to rtf sa vsak nikde v texte nenachadza. Skusal som to otvorit ajv open office - vyskusal som tam vsetky moznosti v akom formate to otvorit ale stale nic. Dakujem

• Tusim (nechavam na overeni), ale ze jde jen o cast dokumentu "Wordu, Shell/Scrap", takze si myslim ze otevrit, nebo pouzit jen tak zrejme nepujde, v nastaveni slozek mas nastavene at se ti zobrazuji maskované soubory ze ?

niekde na forume som cital - ak mas subor shs, ktory bol vytvoreny vo worde - otvoris ho v poznamkovom bloku, najdes v texte {\rtf a zmazes vsetko co je v tom texte predtym. Potom sa subor ulozi s priponou rtf a ide opat otvorit vo worde. Ja mam ale subor shs, ktory bol vytvoreny v excel a ten ked otvorim v notepade , tak tam ten retazec {\rtf nie je.