Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem google chrome

Proč se mi na Windows 10 pořád objevuje google chrome, když ho tam nemám nainstalovaný? Schválně jsem se díval do seznamu nainstalovaných programů v ovládacích panelech a není tam.

pravdepodobne program nebol odinstalovaný správne, skuste skontrolovať složku:

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application

ak se zde nachádzí spustitelný .exe súbor bude možno vhodné najskôr stiahnuť inštalačku zo stránky: https://www.google.com/intl/sk/chrome/browser/desk top/ a nainštalovať, čím prepíše a nahradí súbory, vytvorí aj "uninstalačku" a vytvorí sa aj položka v ovládacích paneloch -> programy, následne stačí práve cez ovládací panel odinstalovat, následne doporučuju reštartovať zariadenie (PC / notebook) a poté skontrolovať opäť složku hore uvedenú, ak tam už nebude, tak chrome je definitivne preč, občas sa však môže stať že zostane v štart vysieť složka s názvom "chrome" ktorá je prázdna, pak ju stačí len odstrániť.

je možné že pri inštalácii v minulosti ste nezvolily defaultné umiestnenie ale nastavily ručne ať sa nainštaluje inde, ak máte odkaz na spustitelný .exe súbor (ikonu cez ktorú viete chrome spustiť) napr. v štarte, kliknite naň pravým, vlastnosti a následne na umiestnenie súboru. V prípade lišty stačí ak ho "pretiahnete" z lišty na plochu a rovnako kliknete naň pravým, vlastnosti a umiestenie súboru. V tom prípade pokračujte jak už jsem psal s instalací a následnou odinstalací.

programem Ccleaner jsem smazal registry

- chyba

CCleaner práve spôsobuje hodne problémov, a když ste "čistily registre" mohlo sa stať že isté registre priradené k uninstalačnému programu boly zmazané a tak instalačka nevie korektne odinstalovat chrome,... CCleaner viac škodí ako pomáha, pravdepodobne sú registre aj celý OS hodne "rozosrané" myslím že ideálne bude preinštalovať rovno celý OS.