Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska PC6400 vs Operační paměť PC10000=jde to k sobě?

Ahoj, čím dále víc vidím na trhu operační paměti s větší frekvencí. Třeba: PC10000 (1250MHz)

Link na jednu: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Oper a%C4%8Dn%C3%AD+pam%C4%9Bti%5CDDR+II%5CPC1250+DDR+II +%28PC10000%29

Ale u základních desek, i u dražších(od 6500,- výše) vidím stále podporu max PC6400 (800MHz)

Link na jednu:
product.jsp

Tak se chci zeptat jestli by třeba výše zminovaná deska umožnila( ještě výše zmíneným pamětem :-) ) jet na jejich frekvenci a to jest těch 1250MHz?

Díky

PS má nekdo zkušenosti se zminovanou základní deskou(MicroStar P6N Limited Edition - nForce 680i SLi), jestli se dá například dobře taktovat?

Tiez nemam rad nvidiu od isteho casu (nforce3 este stal za nieco) a tiez si myslim ze quad je len marketing. Ono este nie su na trhu poriadne ani hry pre duo procesory a uz nas vyrobcovia tlacia do quad jadier? A naco preboha ked na to nie su aplikacie?

Opravdu se vám ty 4-jádra jeví jako "marketing"? To je fakt na houby. Do háje, u konzole Xbox360 to vyřešený je, ale u PC zase nic, hmmm? Hlavně, že hra Alan Wake co má celkem "brzy" vyjít, bude prý potřebovat na PC min. 3-4 jádra, hmmm:-/