Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po čisté instalaci trvá dlouho vyhledávání aktualizací, nezobrazí se ikona upgrade na W10

Provedl jsem čistou instalaci Windows7 Home Premium 64-bit (legální), použil doporučené nastavení aktualizací. Vyhledávání trvá velmi dlouho - stále není dokončené, a také se mi nezobrazuje ikona pro upgrade na W10.
Ty 2 aktualizace pro upgrade mám nainstalované.

Poraďte prosím, co s tím (aktualizace vypínat nehodlám).

Děkuji

na rovinu: od windows 7 sp1 nepotřebuješ žádnou aktualizaci - žádná hyperkritická jako u xp nevyšla, ostatní jsou zbytečné.

oznamovací aktualizace na w10: tu potřebuje jen idiot. prostě si ty w10 od m$ stáhni sám, kdy se ti to hodí.
25 let po bolševismu snad nejsi poslušný panáček, který čeká na cizí rozkaz a bez něj je úplně v prdeli.

To oznámení o upgradu tam stále nemám, koukal jsem do seznamu nainstalovaných aktualizací, ale ta k tomu určená (KB3035583) tam není. Zkusil jsem je ručně vyhledat, ale napíše to, že systém je aktuální, tudíž se nevyhledají nové.
Nevíte proč se to děje a co s tím?

Dňa 02.05.2016 som vykonal čistú inštaláciu Windows7 Home Premium (x86) (legálnu), použil som odporučané nastavenie aktualizácií. Už štvrtý deň (24 hodín denne) mi to vyhľadáva aktualizácie, no doteraz nič nezobrazilo na aktualizovanie - iba mi to sústavne zaťažuje procesor na 95 až 100% a s počítačom sa nedá pracovať. Nefunguje ani automatická aktivácia originálneho čísla. Takže Windows7 Home Premium nie je aktivovaný (treba vraj zavolať na uvedené telefónne číslo), aktualizácie sa stále vyhľadávajú, s počítačom sa zatiaľ nedá pracovať.

Aby som mohol s počítačom pracovať, tak som dočasne vypol "automatické aktualizácie". Po ich vypnutí je systém funkčný, svižný - som s ním spokojný. Na budúci týždeň zapnem na chvíľu "Automatické aktualizácie" a preverím, či to už náhodou nezačalo fungovať.

Já jsem podobný problém vyřešil odinstalací tohoto: Služba agent webu windows update 7.6.7600.320. Je to aktualizace, která se tam objevila ihned po instalaci W7 a dokud se neodstranila, nešla nainstalovat ani známá KB3102810 a jakákoliv další, ani vyhledání aktualizací. Po odstranění vše funguje normálně, asi 250 aktualizací to vyhledalo během 15 minut. Rovněž zmizelo známé maximální a neustálé vytěžování procesoru.

asi 250 aktualizací

počítal jsem ty kritické, které mají smysl při napadení ze sítě: typicky "Security Update for Remote Code Execution" - těch je i při největší fantazii 130.
megakritická=povinná žádná
takže co tam zkoušíš instalovat za zbytečné sračky, je pro mě záhadou.

popisované řešení bych chápal, kdyby odstranilo starou verzi update agenta a nahradilo něčím novějším.
ale google mi najde jen podobné verze agenta a vyhledávání m$ je pro mě extrémně nedůvěryhodné (babišovské).

Podle data instalace sis to nainstaloval dneska. Měl jsi k tomu nějaký důvod?

NIE. To sa nainštalovalo samo. Inštalácia si nepýtala odomňa žiaden súhlas k vykonaniu inštalácie. Odinštalovať "Službu agent web windows update 7.6.7600.320" nijako nejde.

Aby som mohol s počítačom pracovať, tak som dočasne vypol "automatické aktualizácie". Po ich vypnutí je systém funkčný, svižný - som s ním veľmi spokojný. Na budúci týždeň zapnem na chvíľu "Automatické aktualizácie" a preverím, či to už náhodou nezačalo fungovať.

Ani já jsem to neinstaloval úmyslně. Než jsem stačil zakázat automatické aktualizace po instalaci OS, bylo to tam. Ale odinstalovat mi to šlo v Zobrazit nainstalované aktualizace - Odinstalovat.
Ad předchozí poznámky k ,,nalezeno 250 aktualizací´´ - to, že jich to 25O vyhledalo, to ještě neznamená, že jsem je tam nainstaloval :-)

Kde to najít je jedna věc, ale jak "to" odinstalovat je druhá - já to na počítači nemám. A přesto mi aktualizace fixlují. Z toho usuzuji, že tato oprava asi nebude mít zásadní vliv.
Problém bych hledal spíš v jejich vekém množství (mám nainstalováno k 13.4.2016 celkem 305 aktualizací).
Nefunguje to více lidem, jako by nám to Microsoft záměrně znesnadňoval. Rozhodně odmítám nechat běžet počítač několik desítek hodin, aby snad něco našel.
Už se mi také stalo, že po hodinách stahování a instalací se po restartu počítače zjistilo, že instalace se nepovedla a začalo stejně dlouhé vrácení do předešlého stavu - fuj tajbl.
Rozhodně nepřeceňuji "bezpečností funkci záplat" - vypadá to tak, že příslušné oddělení Microsoftu chrlí záplaty aby si udrželo důležitost...