Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný HDD?

Zdarvím,
chtěl bych se zeptat jak poznám, že je špatný hdd? Při jakékoli akci na zapnutém PC začal "chrochtat" a vše je hrozně pomalé.(pohyb ve Windows samotných je plynulý, při zapnutí aplikací je to už horší-třeba zapnutí internetového prohlížeče trvá někdy skoro 10s). Dělá to dál i po přeinstalaci OS a naformátování-je to o něco lepší ale pořád pomalé). Mám ho cca 7 let a je to tenhle kousek: http://www.czc.cz/samsung-spinpoint-f1-hd502ij-500 gb/54322/produkt
Dá se s tím něco dělat nebo už opravdu odchází?
Díky za rady.

Myslíš kabel do MB? Ten je stejně starý s diskem. Zkusím vyměnit ;) Každopádně díky.
Ještě mně přišlo divný že po reinstalaci windows mě zůstalo jenom cca 330GB volnýho místa. (Windows.old jsem smazal a nic)

pokud už řešíš jen nesmysly typu voné místo, zruš body obnovy, restartuj. jestli je používáš, potom si je zase zapni a nastav rozumnou rezervovanou velikost.

další zabrané místo si drží systém v profilech jiných uživatelů, pokud jsou. možná je omezený přístup i do winsxs.

počet oprav čtení a kontrolních součtů: jsou tam hexa (raw) vysoká čísla. kabel píšeš žes vyměnil. tak by se aspoň neměla horšovat, crystaldiskinfo umí zobrazit i graf s historií.
jestli se disk nechová líp a furt to tuhne, může být problém i s deskou. zapoj disk i do jiného sata konektoru (=s nejnižším číslem).

přenosový režim: má to ukazovat aktuální, za lomítkem je maximální. nějaká divná celá základní deska, máš tam jen pomlčky. typ desky třeba v příkazovém řásku:

wmic baseboard get product,manufacturer,version

nemusí být na škodu nechat na tom pc nechat běžet memtest - taky vadná ram může způsobovat chyby disku.