Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava

Dobrý den,
plánuji složit počítač, po nějakém přemýšlení jsem došel k tomuto: http://www.czc.cz/fqik5f2d1ii4sb53p05taa73sc/sezna m
Mám takový pocit, že je to pro mne až nevyužitelné, ale řekl jsem si, když už mám dát ty prachy, tak proč ne.
Prosím o kontrolu jestli vše bude sedět spolu, jestli znáte nějakou komponentu lepší v podobné cenové kategorii, tak budu rád za vaše poznatky.
Předem moc díky za rady, premik :)

čo furt všichni máte "120GB SSD je málo"

vždy to prece je individuálne a sú ludia ktorý majú problém celkovo zaplniť viac ako 60GB na SSD (ako napr. ja) ale 16GB Ram im ledva postačuje (ako napr. ja)

ale jinak máš celkem pravdu že si môže zde pozrieť už návrhy od M-pola...

ešte dodám priamo k tej sestave, zdroj bych bral S12II-520W lacnejší a postačí rovnako, Ram máte 1 modul, ideálne 2 moduly po 4GB (kvoli dualchannelu) a ideálnejšie je to postavať už na socketu 1151 kedže 1150 pomaly umiera a o takých 4 roky možno ak odíde doska tak k tomu CPU už novú nenajdete, iba bazoše. Grafika by bola vhodnejšia možno od AMD.

inač ešte k tomu SSD, pre vätšinu je skutočne 120GB málo, preto najskôr musíte sami zistiť čo "chcete" aneb čo budete inštalovať za aplikácie, kolko, a kolko priestoru zaplnia, momentálne sa ideálnejšia volba bere 256GB SSD + 1TB HDD,... to už musíte vy odhadnúť kolko vám postačí, mne napríklad 128GB SSD postačí v pohode.

Asi takhle,sestava je nevyvážená. Podle GK za desítku bude chtít hrát asi hodně. Jen GTA V zabere hafo místa a dalších 50 her jakysmet. Jestli pařan není,tak grafika stačí 3x levnější. Ano RAM dva moduly a zdroj,no co to pitvat.

Nekterý majú 3 hry nainštalované na SSD a teda im kapacitne postačí 128GB a zároveň tie 3 hry sú tak náročné (konkrétne napríklad StarCraft II) že grafika GTX 970 je vhodná volba ak chce hrať vo FullHD na maximálne detaily s 60+ FPS.

tys me teda fakt pochopil, čítal jsi čo jsem psal "je to u každého individuální, tazatel sám musí vedieť čo chce" samozrejme ak tam chce inštalovať viac alebo nieje si istý či mu spotačí 128GB SSD tak ať kúpi 256GB, ale ak tam neplánuje a je si istý že tam budú tak 3 hry tak mu postačí aj 128GB SSD, sám musí vedieť čo chce.