Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem není vidět nvme M.2 disk při instalaci windows

Zdravím. Koupil sem si nový disk Samsung NVMe SM951 128GB, s tím že si na něj nainstaluju windows 10 ale problém je v tom když rozjedu instalaci windows tak mě ten disk prostě nevidí. Základní desku mám ASUS Z-170K. bios mám nejnovější.
Jo a v biosu mě ten disk vidí v možnostech bootování ale když dávám instalaci tak ho nevidí

Nemas nahodou v biose podmenu "NVMe" a neda sa tam nieco nastavovat?
Predpokladam ze instalacka Win nema ovladace pre to, alebo tu instalacku bootujes v blbom mode (legacy namiesto UEFI, neviem, skus to skontrolovat, bootuj v UEFI mode). Alebo na CD k doske mozno bude nejaky ovladac a treba instalatoru nacitat ovladac. V navode k doske nic neni? Prakticky som to na stole este nemal tak len vymenuvavam moznosti.

nvme podmenu v biose není. Instalačku jsem bootoval v legacy toho jsem si všimnul ale to jsem pak zkoušel v UEFI mode a furt to samý. instalační cd nemá žádný ovladač to jsem taky zkoušel.
Zkusím najít na internetu jestli to má nějaký driver.

Tak potom to co pise sakraforte nizsie je spravne. Ono to zavisi od vela veci, intel ma tusim cosi nejaku podporu sam potom by to asi slo hned ale v tomto pripade asi budes potrebovat ten samsung driver (stiahni si to z webu samsung.com pre ten konkretny SSD)
(ale mal by byt nejaky univerzal driver podla mna byt aj bud na CD k doske alebo priamo v instalacke)

A nie blbost samsung driver sa vraj neda pouzit v instalacke. Musi to normalne ist, nieco musis mat v biose a nastavit tam nejaky mod pre ten SSD alebo povolit nacitavanie UEFI oprom pre SSD (alebo Storage oprom nastav na UEFI apod)
Jaku mas verziu BIOSu?
NAVOD K DOSKE SI UZ CITAL?

skús inštalátoru ponúknuť Samsung NVMe Controler driver.
BIOS: Advanced\Onboard device configuration\M.2 and SATA express SATA mode : M2

Do Z170-A som dal 950. w7 mi ho nevidel. Tak som k tomu pridal štandardný disk na SATA a nainštaloval systém. V správcovi zariadení bolo po nainštalovaní dosky neznáme PCIe zariadenie. Keď som ho nainštaloval ako Samsung NVMe Controler, disk bolo vidno. Potom som ten istý ovládač dal inštalátou a disk bolo vidno aj pri inštalácii.

Konečně podařilo se :-) ikdyž nechápu v čem byla chyba. V pc mám ještě jeden disk připojeny na SATA kde mám původní windows a ve správci zařízení jsem taky viděl ten můj nvme, tak jsem se ještě podíval do spravovat na správu disků a tam byl taky můj nvme ale bylo u něho žlutý trojúhelníček s vykřičníkem, tak jsem dal pravým a bylo tam napsáno něco jako použít jako normální disk nebo něco v tom smyslu a potvrdil jsem a trojúhelníček zmizel a naformátoval se a potom zkusil nainstalovat a ejhle už ho vidí :-) zajímavé kde byla chyba nevím.