Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Powerbanka

Ahoj, chci si k mobilu koupit powerbanku.

Když nabíjím mobil (Lumia 640 - 2500 mAh), tak mi hlásí, že se nabíjí pomalu a pokud u toho mám zaplou třeba navigaci, tak procenta spíš ubývají - nabíjení nedokáže pokrýt spotřebu. Proto mě zajímá, jestli s powerbankou bude situace lepší, tedy zda je schopná nabíjet tak, aby zvládla pokrýt spotřebu telefonu, který bude v zátěži

Zkus nejdříve vyměnit kabel u nabíječky. Stojí to pár korun a někdy to má velmi výrazný efekt na dobu nabíjení.

Měl jsem podobné problémy s některými nabíječkami, tak jsem je jednou všechny otestoval a roztřídil, jenže za pár dní všechno bylo jinak a když jsem to pak zkoumal, tak jsem zjistil, že problém nebyl nebyl v nabíječkách, ale v kabelech. Nakoupil jsem teda kabely o různých délkách a najednou dobře nabíjely i ty, které předtím měly problém pořádně nabít telefon nebo jej nabíjely hrozně pomalu.

To ale nenapíšeš, že to potřebuješ nabíjet v autě ...

Tam to platí úplně stejně, většina USB nabíječek je slabý šmejd s tenkým kablíkem, který je vhodný jenom na nouzové nabíjení telefonu. Kup nějakou kvalitní s výstupem 2A a tomu kvalitní kabel a uvidíš ten rozdíl. Auto za jízdy má šťávy dost.

Powerbanka může být také řešení, ale s tím zkušenosti nemám a v autě to není úplně ideální, tím spíše, že auto samotné je jedna velká powerbanka, která se neustále dobíjí.