Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako to, že excel nenájde medzeru ?!?!

Ja neviem, či už som prepracovaný, alebo mi šibe, ale jednoducho neviem, ako odstrániť medzery v bunke 3-[.
Dostal som súbory od pracovísk, pričom x pracovísk = x spôsobov neznalého zápisu dátumu, takže potrebujem previesť nesprávne tvary zápisov dátumov na správne.

Skúšal som to už x spôsobmi:
-nástroj text na stĺpce
-funkcia trim
-skombinovanie údajov spred lomítka a za ním...
-zmeny formátov
a x vzájomných kombinácií...

Bezvýsledné...

Vyzerá to tak, že všetko naráža na problém, že sa nedá zbaviť medzier či už pred alebo za zápisom, ktorý má byť dátumom v tvare mesiac.rok (mm.yyyy)
Prikladám demonštračný hárok s bunkou obsahujúcou medzery, pričom excel tvrdí, že medzery nikde nenachádza.
Vie niekto poradiť v čom je problém?

Ďakujem pekne!
Pomohlo zadať nahradiť Alt+0160 za ""

Paráda!

Netuším, ako sa im podarilo zadať nezalamovateľné medzery, ale pravdepodobne im Excel vracal iné tvary zápisu, než chceli, tak to znásilňovali, až kým to nezbastardili a umelo dosiahli výzor, aký si želali, ale zapísaný tvar bol katastrofálny ;-)

Ďakujem i za radu na RJ-Tools, môže sa zísť.

A rada, aby to písali tak ako treba? Chlapče, zži sa s tým, že kopec ľudí v staršom veku chápe Excel ako štvorčekovaný zošit a chcieť, aby rozumeli formátom je nad ich sily. Nepomôže ani to, že im všetko preddefinuješ... Žiaľ...

Murphyho zákon:
Čo sa môže pokaziť, to sa pokazí.
Čo sa nedá pokaziť, to sa pokazí tiež!