Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI router

Zdravim, shanim wifi router domu.Mel jsem stary Tp link(nez odesel) a mel dobre pokryti i ve vzdalenejsich mistnostech.
Ted jsem mel zapujceni dlink a katastrofa.Pokryti kdyz to prezenu pouze u prijimace
Prosim Vas mate nekdo zkusenosti s timto typem.Jde mi hlavne o pokryti wifi.Popripadne mate jiny typ.
TP-LINK 300 Mbit/s Wireless N TL-WR1043ND ??

tak to si mal nieco blbo nastavene napr. zaruseny kanal apod.
Neviem co volas slovom "pokryti". Mal si silu signalu kolko? Ja mam u dlinku signal aj za 2 stenami a to mam nastaveny vykon na low.
Stary router bol jaka norma? g? novy neni nahodou n alebo este vyssia? Da sa to obmedzit ak mas zarusene vsetky kanaly

No třeba mě se ted stalo, že mě nejdou načíst některé weby, a je to routrem. Takže taky řeším který jiný.
Pokud dám zdroj netu do wan, tak i přes kabel nic, a pokud zapojím zdroj netu normálně jako do routeru, tak lan jede jak s praku.
Jedná se o Asus rt-n10e.
Jinak pokrytí signálu taky nic moc. Ale to je problém někde jinde.

Ano, ale jen softwérově, protože tvrdej restar je u Asus na 50x než se to podaří.

Ad trafo zjistil jsem, že mám zapojeno trafo 9V a přitom router chce 12V. Tak jsem zapojil 12V a žádná změna.

Jen dodám, že mám doma (ne wifi) router Ovislink ip 3047 10 let starý a funguje jak hodinky.

z domácích nastavovátek:
jestli máš veřejnou ip, nedoporučuju asus kvůli opakovaným chybám v zabezpečení.
tplink wdr4300 je za víc peněz než ten 1043, ale umí i 5ghz.

jestli chceš spolehlivý router s gigabit lan, pak mikrotik rb951G-2HnD.
když stačí jen levnější 100mbit, pak rb952.
ovšem cokoli lehce odklikatelné u domácích nastavovátek je u mikrotiků spíš porod. všechno mimo quick setup vyžaduje vyšší školu.