Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook do 25000 Kč

Ahoj, potřeboval bych koupit nový notebook max. do 25 000 Kč, lépe za méně...

Měl by to být univerzální stroj - tj. net, office, filmy, úprava domácích fotek a videí, a v neposlední řadě nějáká ta hra (nevadí, že na střední detaily).

Po pár dnech hledání a čtení x článků a recenzí se mi líbí tento, hlavně kvůli grafice:
http://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro-ii-vn7-592 g-54u4-cerna/180129/produkt
Acer mi nevadí.

Pokud máte někdo lepší typ, budu jen rád.

Dobrý den,

nejhorší notebook na trhu, acer aspire v15/v17 e15/e17 bych nedoporučil ani nepriatelovy, proč?

problémy s napájaním
problémy so základnou doskou
problémy s chladením
problémy s wifi (padanie)
a plno dalších, radeji MSI, Dell, Lenovo alebo Asus.

S malým príplatkom máte k dispozici Lenovo 700SK

• Tak on by byl v uvahu i :

http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-cerna_3 /188111/produkt

• O proti uvedenému ASUS, ma lépe navrhlou "strategii chlazeni" /rozdelené chlazeni na CPU a zvlast na GTX950m beru u NTB na HRY jako nutnosti.
• O proti uvedenému ASUS, ma vetsi VSbernici, 4Gb o proti 2Gb. /neni nutnosti, ale muze hodit.
• Nad dostacujici CPU, které je opravdové <QUAD/4xCore>, nez jak velmi casto vidime 2C/4HT.

ASUS ROG GL552VX-CN117T

len máličko s cenou vyššie, ale osobne bych preferoval kvalitu než výkon, radeji obetujem 20 FPS, než abych mal notebook ktorý by sa pri hrách prehrieval, a pri prehrievaní sa GK podtaktujú a konečný výkon je nakonec často takmer totožný možná i horší.

A je to gddr5?

• A proc by nemo byt ? Existuji 2 verze DDR3/DDR5 s 2 a 4Gb sbernici.

March 2015. It is based on Nvidia's Maxwell architecture (GM107 chip) and manufactured in 28 nm.
 The GTX 950M offers 640 shader units clocked at 914 MHz
(+ Boost) as well as fast GDDR5 memory
(128 bit, 5000 MHz effective, 80 GB/s)

• Nejdulezitejsi na techto modelech (hernich) je predevsim jejich strategie chlazeni, kde u uvedeného modelu je tato strategie dodrzena.
• Ale spis vypadas, nebo cekas, aby ti jen nekdo rek "ANO KUP TEN ASUS", jestli tomu tak je, tak to radeji rekni hned, nez aby ostatni lidé zbytecne nestraceli cas.

Ani ne, ten ASUS mi moc nevyhovuje, ale nechci kupovat notebook s grafikou, která má "starou" paměť DDR3, což může být při hrách problém. Ten notebook nebude primárně na hry, takže raději bych brat notebook s novou pamětí grafiky s tím, že budu hrát jen chvíli, aby se nepřehřál, ale nebude se to trhat...

http://www.cnews.cz/preznacovani-zdar-nvidia-uvedl a-geforce-gtx-960m-950m-dalsi-levne-modely
http://diit.cz/clanek/nvidia-gm108-geforce-930m-94 0m-gtx-950m-gtx-960m
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-95 0M.138026.0.html

Jak se lze dočíst, tak 950M s DDR3 má o 10 až 20% nižší výkon než s GDDR5.

Takže pokud máte jiné návrhy, rád přehodnotím výběr.

Ten Acer jsem tedy vyřadil, ikdyž jsem ACER notebook měl a nemůžu si stěžovat, hlavně právě to chlazení bylo super, neboť notebook šel i laikovi (jako jsem já) v poho rozebrat a vyčistit a přepastovat.

Ale u ASUSU nevidím problém. I chlazení, co jsem teď četl recenze, taky v poho.