Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesory Intel Core2Duo a programy pro DOS

Časem (podzim?) budu pořizovat nový počítač s tímto procesorem, asi dualboot XP/Vista (doposud nerozhodnuto), min. 2GB RAM.

Servisní technik z blízkého okolí mě upozorňoval na možné problémy (díky procesoru) při snaze spustit pod Windowsama nějaký DOSovský program. Jelikož jsem na dvou DOSovských programech závislý (dBASE IV - 1990, KHK PC Kaufmann - 1992), hledám informace, zda je tomu skutečně tak. S uvedenými programy nejsou pod XP (ani pod betou Visty) žádné problémy, v okně i v celé obrazovce běží korektně a česky s diakritikou (Latin2, Kamenický), žádné problémy s tiskem přes LPT1 (v programu je nastavena Epson LX800, jak HP LJ5L, tak LJ1300 běží normálně). Dosavadní CPU 3GHZ Prescott, HT.

Takže hledám někoho, kdo stařičké DOSovské programy provozuje na Core2Duo procesoru ;-) pro potvrzení/vyvrácení mých obav.

V nejhorším případě bych musel využít virtualizaci, tak by to snad fungovat mělo vždycky... ?

Posměšky ohledně provozu tak starých programů nejsou na místě; prostě nic lepšího pro své potřeby neznám.

tohle hodně závisí na (tehdy) použitém kompilátoru a inteligenci programátora. Takže obecný soud bohužel nelze sdělit.

ona je otázka, do jaké míry to bude problém. Pokud máš aktuálně něco okolo P4 2GHz (nebo ekvivalent), tak se nedomnívám, že bys měl mít problémy (ty by se už projevily).

Já běžně provozuju pár DOSovských věcí na C2D E6600 a nemám s tím žádný problém. Problémy typicky dělaly softy kompilované pomocí borlandích kompilátorů, kterým na rychlých strojích přetíká díky vysoké rychlosti stack (na což ale existuje patch)

Osobně bych se spíše obával těch Vist, viz: 926657 (i když běh v okně to přinejhorším zachrání)

Takže pro pořádek, moje zkušenosti:
CPU Intel C2D E6850, 4GB RAM, SATA disky, XP SP2...

dBASE IV
z roku 1988-1990 funguje

KHK-PC Kaufmann
z roku 1992 funguje

(obojí jak v okně, tak na celé obrazovce. Diakritika Latin2 i Kameničntí korektní. Na tiskárnu zatím nemám čas - ale protože deska nemá LPT, budu to asi řešit přes net use lpt... Tiskárna má jak LPT, tak USB port.)