Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze najít ovladač pro SSD při instalaci W7

Dobrý den,
mám problém s tím, že se mi nedaří nainstalovat Windows 7 profesional 64bit. Mám bootovací flešku vytvořenou Media Creation Tool, staženou z msdn. Když chci instalovat systém na klasický disk, tak bez problému vše funguje. Ale koupil jsem si ssd Intel Series 535 a chci si na něj nainstalovat čistý systém. Ovšem hned v uvodní časti instalace windows 7, mi instalačka nenajde ovladače SSD (zkoušel jsem návod prohazování usb portů - nefunkční) a ovladače na intelovských stránkách jsem nenašel. Máte někdo zkušenosti nebo rady jak na to?
Deska Gigabyte b150m-d3h, 1x8GB DDR4, SSD Intel 535series, procesor i3 6300.

Aha. A z kterého roku byl ten ISO soubor, co jsi z něho vytvořil tu bootovací flash? Možná by mohl pomoci novější ISO už s podporou pro novější HW.
Také by šlo na zkoušku zkusit jak by se choval instalační proces W10. Jestli instalační proces W10 ten disk rozpozná, tak opravdu prostě chybí instalačnímu procesu W7 ten ovladač.

• Jak mas nastaveny ten SSD pod SATA v BIOSE ? /AHCI ?
• Pred instalaci v uvitacim okne instalace, stiskni "Shift + F10" zda-li se dostanes do "COMMAND CONSOLE". Jestli ano, tak ten disk zkus naformatovat (pres diskpart), restartuj PC, zdali instalace bude nadele vyzadovat ovladac.

*Delas-li instalaci v UEFI, nastav SSD v BIOSE na AHCI + secure-boot, v "diskpart" ho dej na <GPT>

uz 10 rokov SSD disky nepotrebuju ovladace !
Ovladace na SSD disk sa instaluju iba v pripade ak instalujes na ten SSD disk Windows XP pretoze Windows 7 a vyssie uz ma v sebe ovladace na disky.
Takze problem nebude v ovladacoch ale v niecom inom 8-)
Tvoj problem bude asi vtom ze mas v BIOSe zapnuty SECURE BOOT a ty ho musis vypnut.

Klíč z W7 už jde použít přímo k aktivaci W10. (od verze 10.0.10586.0 - WIN10TH2 kterou už Microsoft poskytuje)

Z W7 Home ale zase jenom na W10 Home.
A z W7 profesional zase jenom na W 10 profesional

A jak radí karel, flash disk zformátuj na NTFS. Když je FAT, tak na ní nelze umístit větší soubor jak 4GB.