Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blikání obrazu při připojeném externím monitoru a hraní her

Ahoj,

mám problém když používám externí monitor k mému ntb. Problém se nevyskytuje při používání integrovaného monitoru, pouze s připojeným externím.

Staty notebooku: https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux303ub-c4017t-hn edy-kovovy-d3040215.htm?o=4
Intel Core i5 6200U Skylake, multidotykový 13.3" LED 1920x1080 IPS lesklý, RAM 8GB, NVIDIA GeForce 940M 2GB, SSD 256GB, WiFi ac, Bluetooth 4.0, HD webkamera, HDMI, mini DisplayPort, WiDi, USB 3.0, podsvícená klávesnice, 3 článková Li-pol baterie, pouzdro, Windows 10 Home 64-bit

Staty monitoru: https://www.alza.cz/24-asus-vs247hr-d514356.htm#po pis
LED monitor černý, 50000000:1, 250cd/m2, 2ms GTG, 1920x1080, DVI, HDMI, VESA

Ovladače grafického adaptéru i externího monitoru jsou aktuální, operační systém nainstalovaný od asusu - W10 home 64bit.

Popis problému:
Když zapnu hru (Diablo 3 RoS), cca po několika minutách hraní začnou na monitoru počítače i externím monitoru problikávat na různch místech černé obdélníčky (cca 1x4) vodorovně, bývají stejně velké, většinou třeba čtvrtina obrazovky, jako šachovnice ale ne všude a poměrně nepravidelně. Při vypnutém monitoru notebooku a používání jen externího se děje to samé, akorát je v levém horním rohu vidět bílá tenká čára která občas problikne a obraz se nepatrně pohybuje do stran, jako by se monitor snažil zkalibrovat rozlišení.

Monitor notebooku i externí mají oba 1920x1080 nastavené rozlišení, oba 60 fps. Zkoušel jsem nastavit na externím monitoru i jiné rozlišení, případně jinou frekvenci, nepochodil jsem.
Problém se vyskytuje jak při připojené na HDMI, tak při připojení Display port (redukce z VGA). Zkoušel jsem to i na dalším monitoru - BenQ taky rozlišení 1920x1080. Vyzkoušel jsem dva různé vga s display portem, a dva různé HDMI kabely.

Stejný problém i když trochu méně často se vyskytoval při hraní Path of Exile, bylo to méně otravné, ale taky nepříjemné. U hraní Dirt Rally neproblikávají černé obdélníky, ale když se podívám z blízkosti vidím, jak rovné hrany "pulzují" takže obraz taky není úplně čistý.

Vygooglil jsem, že by problém mohlo způsobovat zapojení ntb do nabíječky, situace je ale stejná se zapojeným i vypojeným napájením.

Notebook má integrovanou gt 940m nVidia, a také Intel HD Graphics 520, při hraní všech her je nastavena nVidia.

Zajímavé je, že hraní bez externího monitoru je naprosto bez problémů, monitor neproblikává, obraz je naprosto čistý.

Vážně už nevím co s tím, tak budu vděčný za jakoukoliv informaci, která pomůže k vyřešení problému,

Děkuju moc,
Michal

Dekuju za reakci :),
no.. kdyby se sypala grafika, nemelo by to pak blikat i kdyz to jede na interni display? Je to prece jedno, jestli ta grafika dela obraz na externim monitoru nebo na vestavenym ne? Oba maji stejne rozliseni i stejnej refresh rate.

Ovladacema to nebude, jelikoz je to nvidie, mam nainstalovany experience, ktery hlida aktualnost ovladace a aktualizuje ho (i jsem kontroloval, jestli neni zastaraly, ale ovladac by mel byt v poradku).

Co bys navrhoval jako reseni? Notebook mam od Listopadu a jsem s nim jinak docela spokojen.

Dekuju,
Michal

Ovladace mas skusit tie od vyrobcu notebooku a kludne zastaraly, a ne nejake experience. To moze byt tvoj problem (aktualni NEznamena ze je idealny pre tvoj HW)
Moze byt sice aj vada v grafike ale kludne moze byt aj vada len v hre, napr. ak ju mas nejaku tahanu apod. alebo ak to neni hra testovana na Win10 apod. Alebo nemas nainstalene patche pre hru, z webu vyrobcu hry, apod. Pricin moze byt mnoho. Rozdiel medzi ext. a internym displayom moze byt aj v nastavenom rozliseni v hre napriklad apod.

Alebo aj odzalohuj si data mimo ntb a obnov ho na vyrobny stav, nic neinstaluj ani neupdatuj, len nejaku legal hru a skus hrat. Ak bude problem a hra je orig a updatovana (patche od vyrobcu hry) tak mozes skusit aj reklamovat ntb, ale nemusi to byt HW zavada.

vyrobce nabizi ke stazeni Nvidia Experience jako ovladac na grafiku, takze to mi nepomuze bohuzel. Vada ve hre je divne, protoze to by to delalo problemy i na integrovanem monitoru ne? Navic dela to u vice her, takze tenhle duvod se mi nezda.. Hra Diablo 3 RoS je plne podporovana windowsem 10, posledni datadisk vysel nedavno a patch vysel minuly mesic, tim by to byt nemelo.

V pripade ze bych mel notebook obnovit do tovarniho nastaveni, prijdu o vsechna nastaveni a data, coz presne udelaji, kdyz ho dam reklamovat, takze to je ta krajni moznost, a urcite ji nebudu delat sam, protoze notebook je v zaruce a v pripade, ze bych na nic neprisel, poslu ho opravit vyrobci, pokud ani ten na nic neprijde a vrati mi notebook s cistym windowsem, zkusim tam hodit jinou verzi desitek..

Ale diky moc za rady, jestli jeste nejake mas, rad je vyzkousim :)

M.

Jo tak moc diky za tipy :), ke starsim ovladacum se asi nedostanu no, blby je, ze mam uz druhou aktualizaci ovladace za posledni mesic a blikaly obe, takze mam pocit, ze tim by to taky bejt nemelo.. asi holt pujde chlapec na reklamaci.

Kazdopadne diky, a kdyby mel nekdo nejaky dalsi napad, budu velmi rad!

Michal