Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrievanie GPU i CPU

Zdravím,
asi 3 dni do zadu bol cítiť zápach zo zdroja pri hrani DayZ, tak som vypol PC, nechal vychladnúť a prečistil zdroj. Po spustení PC už to bolo ok. Nainštaloval som radšej HWmonitor i Speedfan, tam mi hodnoty ukazovali zvýšenú teplotu GPU 65° a pri zaťažení 80°+ ... Na dotik karta je horúca.. ak by ste mi vedeli poradiť a pomôcť bol by som vďačný. Do PC sa nerozumiem. vopred velmi pekne Ďakujem
PC:
intel core 2 duo CPU E4600 2.40GHz 2.41GHz
ram 3GB
Asus geforce 9600gt products

foto
speedfan:
aQe

HWmonitor:
aQg

aQs

Dnes som čistil aj graficku kartu a hodnoty su take:
foto
speedfan:
aQB

HWmonitor:
aQF

aQO

Dnes po rozobrati grafiky a vyčistení mi teplota šla nižšie na GPU ale pri hre som neskúšal ako sa bude spravať..ale CPU mi teplotou šiel, nerozumiem prečo... Všimol som si že na grafike a tiez pod chladicom tušim ze je tam CPU tam nieje pasta iba sucha, to je chladiaca pasta alebo niečo take čo som čital..tiež som si všimol pri grafike mi ide modrý a čierný tenky drôt na ktorom kde bol poviazany je polepene akoby bol roztavený... nemôže byť že mam slaby zdroj i ked je 450W? Keď skúsim vymazať všetko a nahodiť windows, nemôže to pomocť? Ďakujem za odpoveď :)

Meral som pri naštartovaní PC. Počas hrania keď asi po cca hodine a pol. mi hodilo čiernu obrazovku a v pozadi zvuk hry, zrušil som to tak ze som sa hodil do windowsu a dal zrušiť hru..v ten čas mi nameralo 85°C GPU a potom ostalo na 80°C..Teraz som tiež naštartoval PC a hneď som sa hodil do Biosu, tam mi ukazalo CPU temperature 74°C a po dvoch minutach bola na 82°C. Cely bok mam otvorený ako na tom obrázku čo si priložil, vetranie mám len na grafike, CPU a zdroji..divne urobeny PC.. poslal by som foto, no fotiť to kalkulačkou sa neoplati, ešte ma tu ukameňujete :) . Ďakujem za odpoveď

Jenže celej ten bok má bejt naopak zavřenej,postnul jsem ti jak má vypadat správně chlazení uvnitř case.:-)Ten CPU máš buďto nasazenej blbě chladič,ucpaný řebrování na něm nebo vyschlou pastu/pak přepastovat.Ohledně tý GPU mám tu ještě starou GT7600 a ta jela klidně na 90C a jede do dnes,nicméně jestli ti padá obraz tak ti nejspíš odchází do křemíkového nebe.(klidně to může ale i dělat nějakej šunt zdroj kterej nestíhá)

Vyššie mi to hodilo čo som písal, dnes ako som rozoberál graficku kartu aj chladič, kde asi je to CPU tak nebola tam ta pasta presne ako ste písali..tiež pri grafickej karte mi ide tenký čierný a modrý drôt ktorý je roztavený a polepený.. asi pol roka do zadu, mi prestál ísť windows xp tak som nahodil bez formatovania windows 7 64bit a od vtedy mi začal viac hučat PC pri naštartovani a tak tiež pri hrách podľa náročnosti. Grafika mi už ide pod 60°C ale CPU teplota vyskočila od 70-90°C skúsim pastu, rozmýšľam nad zdrojom možno 450W je malo čo mám. Mal by som preformatovat disk a nahodiť windows možno pomože. Chcem sa VEĽMI PEKNE POĎAKOVAŤ za radu :-) pekný večer prajem