Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se nenabíjí, nejde zapnout

Dobrý den,
mám asi 4 roky starý NTB Lenovo idea pad Z380. Používala jsem jej a najednou se vypl s tím, že je vybita baterie, přitom jsem jej měla zapojený v zásuvce. Spustila jsem jej a nějakou chvíli s ním zase pracovala. Poté se znovu vypl a už nejde zapnout. Zkoušela jsem dvě různé nabíječky (neoriginál), ale ani jedna nenabíjí, takže problém asi bude jinde.
Nemá někdo tušení, o co by mohlo jít a zda se s tím dá něco dělat?

Předem děkuji.

Myslela jsem si, že odešla nabíječka, takže jsem se vydala koupit novou. Prd tomu rozumím, takže jsem v obchodě řekla, co hledám a nechala to na nich. V jednom to zkoušel s tím, že teda moc nevěděl a v druhém prostě prodali, neoriginál, ale mělo by to být přesně na můj model. Nefunguje.
Vypadá to, jako by ten NTB nešel vůbec nabít, protože když tam mám baterku (podle všeho vybitou) a pokusím se ho zapnout, červeně bliká kontrolka baterky, když vytáhnu baterku (a mám to na nabíječce), neudělá to vůbec nic.

Evidentne ten napajaci adapter je vadny, alebo nejaky dementny predavac blbou nabijackou odpalil uz aj elektroniku. Alebo bola odpalena elektronika uz predtym a ne vadny adapter.
Predavacom zasadne never, keby vedel jaku nabijacku potrebujes, tak by nerobil predavaca. Mozes napisat sem udaje z original nabijacky a tej novej apod.
Ked vyberes baterku a zapojis len ten adapter, tak vobec nieco svieti alebo da sa to nejak zapnut alebo nejak to reaguje?

Všem děkuji za ochotu a rady. Usoudila jsem, že je problém někde v nabíjení, a dala to známému do servisu. Jak se ukázalo, měla jsem pravdu. Něco (přiznám se, že jsem se ani nezeptala co, stejně by mi ta informace byla k ničemu, protože bych nevěděla, o co jde) mi tam za pár stovek vyměnili a NTB zase šlape. Nejdřív se sice nenabíjela baterka, ale po restartu bylo vše v pořádku.