Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš s PS2 do USB

Ahoj lidi.
Mám problém. Moje oblíbená myš se odporoučela(Genius NetScroll 200 Laser/USB), koupil bych si znovu tu samou, jenže již není na trhu. Jinou, která by mi padla do ruky jako tato, jsem nesehnal. Zkoušel jsem jich několik a z každé mě vždy velice rychle bolela ruka. Stále ještě se tato myš ale prodává ve verzi do PS2.
A tak mě napadlo, kdybych koupil tu samou myš, jen s káblem do PS2, šel by na ni přpojit kabel s USB, od té staré? Pasoval by konekor v myšce? Fungovalo by to?
Děkuji za odpovědi.
Lojza888

JJ, o redukcích vím, ale jednak to je další investice a cenově převyšuje myš samotnou,ale hlavně jsem myslel že prostě prohodím káblík a bude to. Ale abych ji kupoval jen proto abych vyzkoužel zda to bude fungovat, je přece ptákovina, proto jsem se také zeptal. Asi budu muset hledat dál jinou myš.

No, dobře, tak jsi objevil redukci levnější. V tom případě se ale nabízí otázka: Ta redukce obsahuje nějaké součástky? Nebo je to jen pouhé propojení konetorů? Pokud je to jen propojené a pokud by to s tou redukcí fungovalo, tak proč by to tedy nemělo fungovat s prohozeným káblem? (viz můj původní dotaz). To ale Karel v první odpovědi zpochybnil, tím je ale podle stejné teorie zpochybněna i funkčnost s redukcí. Nebo se pletu?

Ked vynechame z historie stare hlodavce na pripojenie (interface) 9-pin serial (prevazne gulickove),

tak boli mysky na PS/2 - chip poznal len protokol komunikacie PS/2 a redukcia nepomoze.

S prechodom na USB sa vyrabali mysi "obojpohlavne" a vecsinou bola pribalena redukcia - chip poznal oba protokoly (PS/2 a USB)

Nove mysitka su len USB. Cinan setri a protokol PS/2 uz mišo nepozna. (redukcia nepomoze).