Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP - nejde načíst CD pro boot

Dobrý den,
nevím si rady jak přeinstalovat/opravit na starém PC Windows XP...CD mám...jenže když ho vložím a stisknu enter nic se neděje...zde posílám foto Biosu, jak to mám nastavené..jelikož asi bude někde chyba tam v nastavení. Myslím, že tam je nastavený disk a ne CD i po mé změně...jenže když dám rovnou BOOT menu (U mě F11 po spuštění), tak mi vyjede jen ta šedivá tavulka, kde je hlavní hard disk, jenže tam mi nic přenastavit nejde, furt tam zůstává ten Hard disk...když kliknu enter na CD ROOM tak me to hodí hned na tu černou obrazovku at vlozim disk a nic se znovu nedeje. Předem díky za jakoukoliv radu. Snažím se to přeinstalovat, protože mi to hlásí chybu operačního systému po zapnutí a nic jiného nenaběhne. Díky.

někomu to svěř do rukou. podle tvých reakcí nemá cenu, abys tam cokoli zkoušela křísit.
nemyslím to hanlivě, někteří místní pánové se předhánějí, aby taky odpovídali jako blondýni, ale je ztráta času to s nimi řešit.

když něco nejde, tak si buď poradím sám, nebo vím ke komu to zanést.
ale nemá smysl po každé větě volat helpdesk, to nikoho na světě nebaví.

no spíš když něco nejde, tak to nejdřív zkusím sám, pak si nechám poradit, a pak až to někam nesu ;-) mně šlo jen o rekaci, jestli to mám nastavené dobře, tudíž více sama nezmůžu...nebo by stačilo jen něco přenastvait v Biosu...po každé větě o pomoc nevolám, ted už vůbec ne...normální otázka a pár normálních odpovědí, krom výjimek ;-)

ten pc má snahu bootovat z cd.

- problém je buď ve špatně vypáleném cd (každý jouda pálí maximální rychlostí, pak médium nejde přečíst),
- nebo v mechanice, která nestíhá číst po bootu, dokud se neroztočí. že funguje pod windows ještě neznamená, že dokáže detekovat hůř čitelné boot cd,
- nebo je už zaprášená čočka starší mechaniky.

ověřilo by se to vypálením cd na jiné funkční vypalovačce nebo zapůjčením jiného boot cd, už to někdo výš navrhoval.

Tady dostaneš hlavně radu, že si máš najmout admina, který se Ti o NB/PC bude starat a také si přitom často vyslechneš nelichotivé poznámky o svém IQ a pod. :-/

Pokud máš přístup k jinému PC/NB, stáhni si nějaký bootable CD (Hirens Boot, Ultimate Boot, Kaspersky rescue Disk, Avira Rescue Disk a pod.)a vyzkoušej, jestli PC bootuje z jiného disku. Jinak v práci mám stejný nebo podobný BIOS, tak se pak mohu podívat, jak mám nastaveno bootování z CD. Pár sporných bodů tam máš, ale nic takového, co by bránilo bootování z CD disku a asi je to i plně funkční, viz. hlášku o chybějícím bootable CD disku, ale máš poškozený nebo nesprávný disk (Disk boot failure).

Mas vadnu mechaniku alebo blbo zapojenu alebo "vadne" CD (vytvaral ho idiot). BIOS si nastavil spravne.
P.S. preistotu daj Quick Boot na disabled, ale to nepomoze.
P.S.2. nema moc zmysel kriesit stare PC s WinXP, ono to bude uz problem to pouzivat (nebude to stihat nic a u XP tusim uz vobec nefunguje update (aspon SP3 treba dat potom manualne)