Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Open Office - vektorová grafika jako pozadí

ahoj, potřeboval bych jako pozadí ornamenty/rohy v dokumentu Open Office. Našel jsem jak nastavit BMP či jinou bitovou grafiku. Nadruhou stranu mam vektorový obrázek(y), které bych chtěl do dokumentu umístit jako pozadí, jde to nějak?
Formát vektorové grafiky : mam asi 4 (pdf, cdr..) takže věřím že jsem schopen to převéct prakticky na cokoliv.

A druhý dotaz - dokáži nastavit pozadí jen na urovni "stránka - vlastnosti", což znamená, že všechny stránky mají stejné pozadí - nejde to nastavit jen pro jednu? (nezávisle na tom jestli budu mít nebo nebudu mít možnost dát tam vektorovou grafiku)

o barvy mi nejde, jde o rozlišení a případně o tisknutí, už jsem posupně zjistil, že funguje bitmpa 1135 x 1610 /DPI195 pro A5, ovšem raději bych to exaktně spočítané, (ideálně i roztahovatelné) - a ne tak, že jsem si uložil bitmapu s čárou, načetl v OO a pak čáru posunul, a znova a znova dokud jsem nepřišel k tomuhle rozlišení, které buhvíjestli je přesné :(