Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smrt ve spánku

Zdravím.

Mám takový problém.
Když dám notebook do režimu spánku nebo hibernace, vypne si obrazovku, odpojí USB (což by měl, ale dále by se měl přece vypnout). To je vše.. Disk, ventilátor a statusová LED jsou aktivní dokud noťas nevypnu "natvrdo" nebo si nevybije baterii.. Z tohoto deadSleepModu se nedá jinak dostat! Po nastartování mi win oznámí, že se jednalo o BSOD (což je způsobeno vybitím / hard vypnutím).

Podotýkám, že tento deadSleep se mi děje celkem často, ale občas se ntb normálně uspí/hibernuje... Čili nemůžu se na to spolehnout, buď musí jet nonstop (RIP HDD a fan) nebo ho musím vypínat, jakože "vypnout" (to funguje tak jak má).

Mám podezření, že se tak jedná od posledních aktualizací win, ale ruku do ohně za to nedám.
V podobnou dobu jsem si nainstaloval program TeamViewer Host, který umožňuje dálkově (přes LAN) probudit PC. Po odinstalaci ale problém přetrvává.

Co jsem checknul: Místo na disku je (více než 70%), zkontroloval jsem napájecí schémata, nic neobvyklého.. V commandlajně 'powercfg /a' vypsal: Úsporný režim, Režim hibernace a Úsporný režim spánku.

Tu je každá rada nad zlato. Tak mi prosím poraďte :)
(Zlato nedám :D)

Díky

--
Notebook: HP Pavilion g6
OS: Windows 7 64bit, SP 1

vlastní instalace windows, nebo originál?
v prvním případě doinstalovat chipset driver.

výrobce dále nabízí:
Operating System-Enhancements and QFEs: Essential System Updates

Fix and enhancements
Includes the following fix from Microsoft Knowledge Base Article: KB975599 - FIX: Stop error when you put a computer that is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2 to sleep or into hibernation, or when you restart the computer: "0x9F"

http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP -Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5048672/model/5078 477

po souhlasu s licencnima podminkama to spadlo.

chtěl jsem napsat, že to není normální, ale u hp se člověk nediví ničemu.
- může být nekompatibilní jazyková verze s jejich opravou,
- může to být nekompatibilní s jiným doplňkem od hp,
- funguje jen bez servicepacku,
- nebo uživatel něco vyčistil různými cleanery a obvykle už to nejde opravit.

znovu přeinstalovat driver chipsetu od výrobce ntb (Intel Chipset Installation Utility and Driver)
jsi tuším psal, žes to přeinstaloval.
tak ještě kontrolu ve správci zařízení, v menu "zobrazit": skrytá, v okně najít větev systém a tam zkontrolovat, že jsou všechny ikony v pořádku.

když nic nepomůže, zakázat hibernaci.

jsem s tím strávil asi týden.. díky driverům od HP, mají v tom bordel.

ovladače tam mají všechny, ta instalace musela stát za prd.
že se driver chipsetu instaluje jako první, doufám víš.

Driver na chipset byl hned druhý v pořadí (driver na flash s ostatníma driverama byl první :D).
Přeinstaloval jsem, pořád nic.
Cleanery jsem zatím žádné nenainstaloval (kvůli tomu poslednímu jsem musel instalovat OS z nuly.. takže ani v brzké budoucnosti žádný nenainstaluju)

Ve správci zařízení se vše jeví ok..

Zakázání hibernace nepomůže - děje se to i v režimu spánku.. a vypínat počítač když potřebuju kamkoliv jít.. Většinou na něm mám rozdělanou pár projektů... (studio).. a je blbý je znovu všechny otvírat znovu.. a nechat ntb jet týden v kuse, mám strach o HDD.. a větrák už taky není v nejlepší kondici... takže zprovoznění režimu spánku by mi hodně pomohlo.

Na webu HP mají sice všechny ovladače, ale některé nesmyslně roztříbené, posledně jsem se divil, že v jedné složce byla jedna verze driveru, a ve druhé byl asi o 2 verze starší driver (ano, ten stejný :D). Takže asi tak

Po reinstalaci systému vše ok, problém začal až teď asi 3 týdny zpátky, pravděpodobně po aktualizaci woken.

Driver na chipset byl hned druhý v pořadí

ne, instaluje se první.
u amd bývá v balíku s grafikou, jinak ta se instaluje druhá.
po restartu zbytek, tolik toho zas není - síť, usb3, wifi, zvukovka, bt. (zbytek netřeba)
dostihy v novosti ovladačů na win7 jsou zbytečné.

pravděpodobně po aktualizaci woken.

nechat si mrchosoftem updatovat i ovladače je báječný nápad. ms vyrábí nějaký hw z toho hp?

tak to bych chtěl vidět jak nainstaluju driver na chipset ještě dřív než samotný driver na flashku.. (myslím ten co se instaluje rovnou z flashdisku).. to jako mám ten driver na chipset napsat v pozn. bloku? Vlastně fail, nemám ani ovladače na klávesnici.. Tohle postrádá logiku. ANO, driver na chipset jsem nainstaloval jako první z balíku ovladačů pro tenhle ntb. To, že jsem to tahal z flashky je snad naprosto normální věc ne? Na CDrom bych potřeboval taky ovladače, a ty většinou nejsou součástí disku, jako ty drivery na flashku - plug & play...

Říkám, že všechny drivery mám správně nainstalované, PO INSTALACI DRIVERŮ NEBYLY ŽÁDNÉ PROBLÉMY! TY NASTALY AŽ NEDÁVNO, PO AKTUALIZACI WINDOWSŮ (ne aktualizace driverů, ale OPERAČNÍHO SYSTÉMU)!

Píšu to schválně tučně, protože někteří to asi v těch ostatních příspěvcích nevidí...

je to malé tajemství, ale pst, nikomu to neříkej, zná to jen asi miliarda lidí:
- ovladač flashky (mass storage device) i komunikace přes usb je součástí právě driveru chipsetu. netýká se usb3: ten není pro rozjetí systému potřebný, stačí kompatibilita s usb2. nic pro flashku/cd proto neinstaluješ.
- univerzální ovladače chipsetů už windows obsahují, proto jsou vůbec schopné se nainstalovat. samozřejmě chybí podpora šetřících režimů nebo uspávání pro novější hw, ale základní funkce si windows obslouží.
- chipset driver je nutné instalovat jako první kvůli detekci dalšího hardwaru přes pci/pcie a úspěšné funkci jejich ovladačů.
- od w7 je součástí aktualizací i microsoftí update driverů k hardware, kromě znefunkčnění systému to nemá jiný smysl. jde to zakázat.

jistě, můžeš mě učit instalovat windows. ale nebyl jsem to já, kdo si tu stěžoval, že ty drivery instaloval týden.

Po nastartování mi win oznámí, že se jednalo o BSOD

jsou příčiny a následky. nirsoft bsod viewer to potvrdí, nebo najde jinou příčinu?

u toho hp ještě vidím "HP Power Manager Utility Software" - je nainstalován?

drivery instaloval týden

sorry, neinstaloval jsem je týden.. skoro týden jsem je hledal na stránkách HP, kde v tom (v té době) měli hroznej bordel. Teď už to mají alespoň trochu protříbené, ale pořád tam jsou nedostatky...

jsou příčiny a následky. nirsoft bsod viewer to potvrdí, nebo najde jinou příčinu

nechápu.. můžeš mi vysvětlit blíže co to znamená? Win mi po naběhnutí zahlasí že byl neočekávaně vypnut, a po vyhledání problému mi řekne že se jednalo o BSOD

Power Manager mám nainstalován, aktuální verzi...

Opravit sa to da tak ze odinstalis blbe ovladace a aplikacie. Samozrejme u kazdeho to bude nieco ine.

Ak sa to normalne uspi a potom sa to samo prebudi, tak to byva kvoli aktualizaciam a podobne, u starsich Win sa to da pozakazovat, u Win10 asi nie, preto si to nenainstalujem ani keby mi MS za to zaplatil.

Ked tam das ciste Win a spravne ovladace pre zakl.veci (chipset, grafika, audio, LAN) a nerozdrbes to niecim, tak sa to uspavat bude spravne. Potom sleduj ze po instalacii coho sa to posere.

P.S. ked si myslis ze problem vznikol po aktualizacii, tak si v ovl.panel - winupdate predsa pozri jake sa instalovali, a mozes ich aj odinstalit. V takom pripade ked to sposobi update tak ten konkretny si treba citat ze co vlastne riesi a nasledne je potom dobre hladat novsie verzie ovladacov pre tu vec ktorej sa tykal ten update, nemusia byt najlepsie tie z webu vyrobcu NTB, aj ked spravidla su. Ktory ovladac to sposobuje sa da zistit napr. aj zakazovanim HW v spravci zariadeni. On asi sa da aj nejaky log vytvorit ale zhlavy neviem jak.
Mohol si si tam ale trebars nainstalit pred 3tyzdnami nejaky vir, alebo nejaky novy skvely antivir alebo podobne gebuziny