Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový HDD nejde rozchodit.

Přeji všem dobrý večer/den,
Už několikátý den se snažím zprovoznit nový HDD do počítače protože starý už odešel do věčných lovišť.

Problém přes který se snažím dostat je následující:
Při pokusu o instalaci Win7 mi instalátor nenajde disk, zarážející ovšem je že BIOS disk našel a dokonce partition wizard mi dovolí ho formátovat, nastavit oddíly atd. Zkoušel jsem změnit nastavení BIOSu z IDE - Enchanced na IDE - Compatible i na AHCI. Nic z toho nezabralo. V instalátoru Win7 jsem se snažil natáhnout z instalačního disku pro desku ovladače ale o ovladači přímo od výrobce mi to píše že není kompatibilní nebo bez podpisu. Disk je nový bez zjevných závad, BIOS verze 902 by měla být nejnovější, kabely v pořádku a prakticky do teď mi tam běžel 0,5T disk bez problému.

Seznam daných komponent:
Disk: Seagate st1000dm003 - https://www.czc.cz/seagate-desktop-hdd-1tb/99689/p rodukt
Deska: Asus P7H55 - P7H55

Pokud tomhle někdo věnuje trochu času a bude k radě potřebovat další informace moc rád poskytnu jen mě už moc nenapadá co by jste potřebovali vědět. Moc si vážím vašeho času, že jste to dočetli až sem, a chci vám i tak poděkovat a budu moc rád když mi poradíte co s tím. Předpokládám že jsem asi jen něco přehlédl nebo je to jen nějaká prkotina ale už se v tom hrabu od středy a právě mi nějak došly síly. :-/

PS: omlouvám se za gramatiku

Co znamena, ze stary disk odesel ...?

Jde o to, ze takto jak to pises, to vypada, ze musis disk reklamovat, ale opravdu odzkouseny jine SATA kabely? Co zdroj, zkousel jsi jiny, pripadne jestli ma zdroj modularni kabely, tak zkusit jiny?

On disk dle popisu nevidi v instalatoru Windows 7, takze nic neprirazuje, proste mu instalator nenajde disk, ale v BIOSu ho vidi. Jelikoz je nepravdepodobne, ze by nebyly ovladace, tak to vypada na hardwarovou chybu, akorat nevi kde a mel by to ozkouset vymenou komponent.