Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru v ntb

Ahoj,
jak vidím, tak se roztrhl pytel s dotazy na výměnu procesorů u různých notebooků. Proto bych se chtěl také zeptat. Vím, že je to docela vražedné, ale mám dotaz na výměnu procesoru u mého rok a něco starého ntb Acer Aspire V5-573G. Procesor má velmi slabý, aspoň na tu grafiku. Mám ho hlavně na práci a v době, kdy jsem si ho kupoval byl snad nejlepší v poměru cena/výkon.
U Aceru to bude asi zabiják, protože to chlazení má fakt blbé a ten procesor by ho mohl možná uvařit. :-D
Přesto mám takový skoro až zbytečný dotaz, děkuji za odpovědi a možné rady. :)

Procesor je zde i5-4210U 1,7-2,7 GHz (podle softwaru max 2,4).

v době, kdy jsem si ho kupoval byl snad nejlepší v poměru cena/výkon

na tu debilitu jsi u aceru přišel kde? dali ti tam ulv procesor s výkonem leda pro filmy a internet - a pro tebe je to asi herní notebuk se skvělým poměrem cena/výkon?
má to pochopitelně minimální chlazení, dimenzované na tdp 15W, čím to chceš nahradit? a to nevěřím, že by acer zaplatil patici pro socket FCBGA1168.

nikdo na této poradně vám aceristům jejich šmejdy nedoporučoval - proč si nechodíte brečet na živě nebo na pařanská fóra, kde vám ty pitomosti radí?

časem se zalepí žebra chlazení mastným prachem a jediné, co jde udělat, je oddělat ventilátor a ty žebra zevnitř vyfoukat, ať ten mrzák nejede jenom na poloviční výkon.
a samozřejmě pozakazovat spouštění všech uživatelem doinstalovaných pitomostí, včetně neúčinných antivirů.

Bohužel...
Jelikož nelze nic vylepšit, mohl byste mi poradit nějaký nový do cca 25 000 Kč? :-)
Ntb u mě slouží na práci s grafickými programy (CADy, hlavně ten Archicad) a střih videí (poslední dobou dělání prezentací v nějaké lepší kvalitě).
Potřeboval bych něco výkonného a hlavně ne moc těžkého (max 2 kg, protože více se při každodenním přenášení docela pronese).
Děkuji. :-)

PS: Klidně mohu přidat i více, strop je cca 35 000 Kč. :-)