Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router kolem 1000Kč

Zdar,
potřeboval bych poradit nějaký router kolem těch 1000Kč(37€).
Budu na tom provozovat 40Mbit/s WiFi tarif - tarify-a-cenik.
Co jsem tak koukal, tak je tu oblíbený MikroTik, ale bojím se toho, že jak to nemá externí anténu, tak to prostě nepokryje celý barák. Můžete mi sem hodit pár návrhů popřípadě mě vyvést z omylu ohledně antén?
Dík :beer:

Jde hlavně o ten FW. Další věc je, že mikrotiky ty dvě antény mají také, jen interní. Pokud jsi viděl rozebranou prutovku, zjistíš, že to je jen kus drátu, není to žádný hi-tech a urban legend o tom že "delší (anténa) znamená lepší" někdy ústí v dost legrační výrobky, kdy 30 cm "pendrek" má anténu stejně dlouhou jako ten klasický, a ten zbytek délky je jen vlnovod.

takový TP-LINK Archer C20 AC75

vybral sis zrovna ac lowend s podřadným broukem.

že mi router bez externí antény pokryje celý barák

pokud usiluješ o vyšší průchodnost na wifi, jde o úchylný nápad.
díky množství zdí (útlumu a odrazů) je signál tak nekvalitní, že o slušném pokrytí za 3-4 zdmi si můžeš nechat zdát, viz hned první odpověď.

pamatuju na jistého rozmazleného vysokoškoláka (pantofel pro pamětníky), který tu fňukal, že jeho hulánovsky nejlepší router nemá za 3 silnými zdmi signál. ano, i takoví lidé dnes studují.

To určitě ne.. Počítám s tím že provider sem dokáže dostat tak funkční 20Mbit, ale jde mi o to, aby na druhé straně baráku nebyl problém přehrávat videa a nějak svižně prohlížet web, protože teď je to celkem katastrofa. Dům to není nijak velký, přesně rozměry teď ale fakt nedám

1) já nepsal o velikosti domu. pro tebe je důležité umístění routeru tak, ať je v cestě co nejmíň zdí - jinak je nutno použít více vykrývacích ap.
ale to je pořád dokola.

2) lidi hledí jen na rychlost k providerovi a vůbec jim nedochází, že občas potřebují stěhovat data mezi sebou v domácí lan (záloha, filmy) a že na tu problematickou wifi budou mít pověšenou taky víc krámů.
takže by si šíření signálu ve vlastním bytě měli konečně představit aspoň na plánku.

Já ti rozumím jak to myslíš, ale je to prostě na nic vyvedený v rohu baráku, tak s tím nic neudělám, konec konců potřebuju překonat 2 max 3 zdi.
Žádné sdílení po LAN ani NAS se zatím nechystá, bude připojen 1 max 2 PC přes LAN a cca 5 mobilů/noťasů na WiFi. Nic náročného, kromě PC, kde se hrajou on-linovky a kouká na streamy všichni lítaj po netu a koukaj na YouTube.

Dnes muze byt limitujici i 100Mb wan/lan propustnost, ok - druha vec je nakolik jde pouze o promerovani si virtualnich penisu a nakolik uzitecne mit "vic nez 100Mb" pripojeni, ale proc nebyt pripraven na vyssi propustnost. ;-)

(samotneho me doma tech 100Mb wan limituje, zatim neresim ale pristi router urcite s gigovymi porty a vykonem co to i utahne)

Tim RB952 dokazes bez nejake vyznamne ztraty rychlosti prejit pres vic jak 2 zdi?

Jenom me to zajima, protoze ja nikde na routerech nesetrim, ze bych chtel do tisicovky apod. jak jsou casto dotazy zde na poradne, myslim, ze router se neporizuje na dva roky, ale na dlouho a proto kazdy zkousne treba i neco pres 2.000,-. Ale obvykle je wifi rado, kdyz da signal pres dve zdi maximalne.

a jaké zdi to mají být? On je totiž rozdíl mezi železobetonem paneláku, starou cihlovou zástavbou, moderní cihlovou zástavbou, a třeba pórobetonem.

Já mám třeba doma staré cihly, tloušťky zdi od 30 do 90cm a "propálím" to s levnější RB951 durch 5 zdí, akorát že za tou pátou už to moc nejede. Jenže to nikdy nevíš, jakým odrazem ten signál přijímáš.