Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokovací stanice i-tec pro HDD

Ahoj,
chci si pořídit disk na zálohování. Na fórech nejsou většinou doporučovány externí disky, proto zvažuji interní HDD a rámeček. Teď jsem objevil tuto dokovací stanici :
http://www.softcom.cz/eshop/i-tec-adavanced-usb-3- 0-docking-for-sata-hdd_d131011.html
Jde o domácí využití, tj. neplánuji používání a střídání více disků.

Je to dobrá volba, nebo je lepší přece jen koupit rámeček ? Můžete mi prosím napsat výhody a nevýhody takového řešení ? Moc díky předem.

Dokovací stanice je právě určena pro případy, že se častěji měni disky - výhodou je rychlost výměny a není nutný šroubovák.

Pokud chceš používat disk na zálohování, doporučil bych externí box, disk bude lépe chráněn před vnějšími vlivy (prach, polití, zkrat, atd.) a box se lépe přenáší (záloha by měla být uložena někde na bezpečném místě).

Děkuji za rychlou reakci.

S problémem prašností souhlasím, ale myslel jsem že pokud disk po zálohování uklidím, nebude to tak velký problém. Výhodu jsem viděl hlavně v univerzálnosti (2,5" i 3,5" HDD), přenášet disk nepotřebuji (jen do skříně).
Nevím, jestli nevadí HDD "nakloněný" provoz, protože v dokovací stanici to asi není úplně ideálně kolmo. Myslím, že je výhodou i přímé napájení ze sítě i u 2,5" HDD.

Ale pokud je lepší box, nechám si poradit. Je nějaký konkrétní, osvědčený model pro 2,5" disky ?

usb disky a zálohy není nic moc kombinace.
u záloh systému, kdy je zvykem vygenerovat image 10-20gb, preferuju ukládat na volný oddíl disku jako poslední pohotovostní image, odtamtud to pak automaticky kopíruju na síťový disk.
(v nejhorším na nějaký usb3, ale to jen v případě, že nic rozumnějšího není)

u uživatelských dat, kde logicky mají smysl jen přírůstkové zálohy uživatelských souborů, je ideální rovnou je kopírovat na síť.

rámeček na disk: interní by měl chladit 3.5" disk.
externí usb box pro 2.5" disk: ani náhodou, to je cesta do pekel - tzv. zálohy pomíchané na jednom disku s viry, to je noční můra.
usb3 stojánek pro disky: jen nouzové řešení. bordel jak na přenosném 2.5" disku, místo ztráty je obdobné riziko pádu na zem.

jednoznačně: záloha nemá být mobilní.