Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit v mobilu s Androidem jazyk na češtinu, když ji v menu nenabízí?

Dostal jsem mobil, takže nemůžu nic vyčítat. V nastavení jazyka není čeština, bohužel nejsem schopen zjistit ani výrobce nebo typ (zřejmě nějaká čína). Podle internetových zdrojů si můžu nastavit českou nabídku aplikací na google a rozhraní mobilu (menu) mi prý změní nějaká aplikace (asi placená). V problematice se moc neorientuju, pomohlo by nahrát nový android, který by češtinu obsahoval? Není k tomu potřeba znát přesný model mobilu? V informacích o mobilu se píše jen "Model number" H9.
Wireless update mi napsalo: Your system is currently up to date, takže tudy asi cesta nevede...

Nerikam ze na 100% najde Rom s cz/sk,ale treba ja jsem nedavno resil taky "cinu" S4,chcipnul tam android a jediny co se dalo sehnat byla origo Rom,po par dotazech na XDA jsem dostal kontakt na cloveka,ktery mi tu origo Rom upravil a dohral cestinu ... za dekuju to ale nedela :-) a neni to hned..

Pokud mobil cestinu neobsahuje, tak muzes akorat pouzit aplikaci More Locale pro nastaveni aplikaci, ktere detekuji jazyk automaticky a obsahuji cestinu, nebot takove se ti budou defaultne bez te aplikace nastavovat do jazyku, ktery mas navoleny ted - asi anglictina, ze.

Pokud chces i rozhrani Androidu do cestiny, musis nahrat firmware s cestinou, pokud pro dany mobil existuje a ano je nutno znat presny typ, protoze zadny obecny firmware neexistuje. (Android je na webu dostupny pouze ve zdrojovem kodu bez ovladacu, ty a vytvoreni binarniho kodu si resi vyrobce pro kazdy typ mobilu zvlast.)