Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s USB modemy

Zdravím všechny,

mám loni sestavený nový počítač s zakládní deskou Asus H81 asus-h81-gamer-d2221866.htm

Žádný problém tam nemám, funguje spolehlivě. Jenže na přelomu roku jsem se přestěhoval do novýho bytu a nemám tu jak vést kabely k internetu.
Rozhodl jsem se jít to usb modemu a šel jsem to TpLinku https://www.alza.cz/tp-link-archer-t2u-d2173218.ht m

Tady si třeba říct, že přítelkyně běží na klasický wifi z notebooku bez problému.

Jenže mě wifi padala, občas vyletěl ping, stav se zhoršoval, viděl jsem to na špatný modem, na reklamaci.

Na test jsem si zapujčil Belkina http://www.belkin.com/us/support-product?pid=01t80 000002GvwjAAC a prostě se občas i blbej seznam načítá půl minuty.

Netušíte někdo jak přesně tyhle modemy fungují, resp kde může být problém někde v desce?

Nebo čím jiným by to mohlo být?

Děkuji vám moc předem,
Vašek

Řízení spotřeby může být zdrojem podivného chování u spousty usb zařízení. Zkusil bych to vypnout.

- Ve správci zařízení najdi Kořenový rozbočovač USB (budeš jich tam mít asi víc)
- jdi na Vlastnosti a na kartě Řízení spotřeby zruš zatržení u volby "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie"