Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou firemní tiskárnu?

Zdravím,

sháním k sobě do firmy tiskárnu, která musí mít:

1) LAN
2) Oboustranný tisk
3) Oboustranný skener/kopírování
4) Případně A3 formát není podmínkou
5) Cena do 10 000 Kč
6) Kompatabilní levné tonery!
7) Laserová - barevná
8) Případný tisk z USB (docx,foto,atd.)

Co mi prosím doporučíte? Denně tisknu okolo 20-40 A4 stran. Moc děkuji.

Ano, vyšší řady mají výhodnější tisk a také servis je u zákazníka, takže pokud je to ve stylu 8.000 Kč za nižší řadu nebo 15.000 - 5.000 Kč za vyšší řadu, tak bych šel spíše do té vyšší. Někde na webu www.oki.cz měli i srovnání výhodnosti a servisních podmínek různých typů, ale teď to zrovna nemohu najít. Našel jsem nějaký srovnávací test na http://www.oki.cz/oceneni_recenze/2012/MC352_Compu ter.pdf.

Mimochodem, v Praze je teď výstava Polygraf 2016: reklama-fair.cz

Ještě nějaké testy:
http://oki.cz/oceneni/2016/CHIP04_2016_testmultifu nkci.pdf
chip_test.pdf

jseš si jistej? ;-)

Barevné lasery z tvého cenového konce mají tonery typicky na max. 2000 normostran, spíše ale 1500 nebo dokonce 1000 a cena za stránku vychází okolo koruny.

Moderní inkoustovky jsou provozně úplně jinde. Osobně jsem zastánce laseru, ale pouze ČB, barevný laser má smysl až u velkoformátových strojů.

Inkoustovou tiskárnu do kanceláře nechci už jedině laserovou. Ta OKI má stran na 5000 cca (ta za 15tisíc), má úplně všechny funkce, ale na internetu píšou lidi, že často odchází ty foto válce, tak nevím, jestli má cenu jít do OKI.

Dělej jak myslíš. Já jsem zapřisáhlý nepřítel inkoustovek, ale ty aktuální do kaceláře (pokud vyloučím HP, které je mimoň) jsou perfektní. Laser se na ně nehrabe, sám jsem si domů pořídil Epson L550 a v podstatě jen tisknu, náklady jsou v haléřích na čb a desetihaléřích na stránku.