Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malo místa na SSD disku

dobry den

asi jsem udelal chybu, kdyz jsem si poridil do pocitace jenom 120gb disk, sice uz pri 80gb jsem nic neinstaloval, ale uz se to samo zaplnilo skoro uplne. odinstaloval jsem co se dalo, ale porad bojuji s mistem. co muzu z disk smazat, aby mi pribylo misto

S tím se při této velikosti SSD budeš trápit pravidelně. Navíc SSD nemá rád zaplnění na 100%. Bohužel se tady na poradně často vyskytují historky "z natáčení" jak některým uživatelům bohatě stačí 120GB a diví se proč někdo požaduje víc.

120GB na Windows staci, ale je to samozrejme nesmysl, protoze hlavni vyhoda SSD je u her a ty uz se tam nevlezou.
---
Daji se prendat na jiny disk slozky jako dokumenty, stazene apod. z profilu uzivatele, daji se prehodit nektere programy.
Nebo to SSD prodej a kup vetsi.

Jaká je hlavní výhoda SSD u her? Že se rychleji spustí? Nezdá se mi, že bych po instalaci nějaké hry na SSD najednou měl mít vyšší fps (či lepší grafiku ;-)). Kromě samotné hry se mohou i rychleji načítat úrovně/levely.

Každopádně, u sebe, s několika TB nainstalovaných her to na SSD moc nevidím. A na OS mi plně stačí Velociraptor.

rychleji spustí

rychleji načítat úrovně

presne tak

---

na OS mi plně stačí Velociraptor

No, sice uz take nepatrim mezi nejmladsi rocniky :-), ale ten Velociraptor na pracovnim PC pomerne hodne slysim a chystam se ho vymenit za SSD.

Přesně. Já mám ssd na notasu a nějaké super zrychlení jsem nepoznal. Hlavně, že jsem utratil 1750Kč... a to si nestěžuji.

Dám příklad: Stařičká hra Quake 3 Arena, start s HDD 7200ot je rychlejší, než to stejné z SSD. Bud je to stářím hry, nebo ....

Tak ted jsem to testoval včetně načtení urovně, a na načtení urovně vede (noprosto nepatrně ssd) jinak start hry +- nastejno.

Moj Win ma furt ca 20-30GB a nic sa nezvysuje. povypinaj si chujoviny (historia suborov apod) a vycisti body obnoveni a tempy a windows\softwaredistribution\download.
Ale je mozne ze si dotahali xy GB nejake hry a podobne nikto netusi co tam mas za SW na tom C:
A dokumenty si daj na nejake D ak mas vela filmy fotky hudba a take veci, alebo pomaz zbytocne filmy a blbosti.
P.S. ak nepouzivas hibernaciu tak si ju deaktivuj, usetris na disku tolko GB kolko je velkost RAM (ak mas napr. 16GB tak to je poznat na disku)